Šajās brīvdienās Jūs aicinām pēc laimes -  Krāslavas novada Indrā, Ulmaņlaikos celtā luterāņu baznīcā ir vesela laimes hormonu laboratorija, apliecina Laimes muzeja vadītāja Ilona Kangizere: „Cilvēks laimīgs tikai tad, kad viņa ķermenī izstrādājās endorfīns  - laimes hormons un tā ir tīrā anatomija.”  

Turklāt  “Laimes ceļi”  ir dažādi, spriež Laimes muzeja vadītāja, sieviešu, vīriešu, gaismas, mūzikas, patriotiskais un citi, kur katram objektam ir kāda simboliska ar laimi saistīta nozīme: „Tāpēc mums ir muzikāls ceļš. Mums ir laimes trenažieri, mēs varam iesist naglu, celt smagus podus, nest ūdeni nēšos. Un kāpēc naglu sišana ir tik populāra mūsu muzejā? Tāpēc, ka ir ticējums, ka tu atrodi vecu naglu, tad vajag pienaglot savu laimi,” interaktīva ekspozīcija aicina ikvienu darboties, sajust un domāt, skatīties nākotnē, nevis pagātnē.

Indrā laime slēpjas pat ievārījumā, un tik daudz gardu, neparastu, agrāk nebaudītu ievārījumu, kā sestdien Indrā nav nekur citur Latvijā: „Šeit, Indrā jūs varat nobaudīt ievārījumu no kabačiem, no sēnēm, no sīpoliem, no čiekuriem. Un šogad, Ievārījuma svētku ietvaros, tradicionāli būs bezmaksas koncerts ar postfolkloras grupu „Rikši” un koklētāju Laimu Jansoni”.

Savukārt otrā Latgales malā – Ziemeļlatgalē – Viļaka atklāsies visā savā krāšņumā un sestdienu aicina sākt ar vēsturisko orientēšanos: „Būs ļoti interesanti – sportiskas aktivitātes, erudīcija, varēs uzzināt ko jaunu par Viļakas pilsētu,” stāsta Viļakas tūrisma speciāliste Inese Matisāne, „Pusdienlaikā ģimenes  ar bērniem aicinām pie Viļakas ezera salas, kur  notiks gan izjādes ar ponijiem, gan vizināšanās ar katamarāniem, sup dēļiem un būs iespēja izbraukt ar tandēma velosipēdu.”

Savukārt Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā, dēvētajā arī par „gotikas rozi”, notiks dvēselisks koncerts Ilonas Birģeles un Ilzes Grēveles-Skaraines izpildījumā. Sestdiena šinī harizmātiskajā pierobežas mazpilsētiņā noslēgsies ar Etno mūzikas grupas “Tautumeitas” skanīgajām balsīm un lustīgiem latgaļu dančiem.

Un tā pa smuko noslēgt brīvdienas Latgalē aicinām Latgales vidienē Riebiņos, kur svētdiena iesāksies ar jāšanas sporta sacensībām „Auļos” un turpināsies ar mūzikas un mākslas branču: „Tiešām ir ko redzēt un būsiet pārsteigti, ka mūsu lauku novadā notiek tika augsta līmeņa sacensības . Un jau no plkst. 16.00 būs atvērts Riebiņu muižas dārzs un teritorija, kur apmeklētāji tiks aicināti uz mūzikas, mākslas un sajūtu branču,” stāsta Riebiņu Kultūras centra pārstāve Ilze Piskunova.