Šajās brīvdienās jūsu ceļi ved uz Latgali pierobežas virzienā, tad sestdien aicinām uz Kārsavas novada Malnavu, kur notiks Šmakovkas festivāls. Kāpēc stiprajam alkoholiskajam dzērienam Latgalē ir savs festivāls stāsta tā organizators Latgolys Šmakovkys dadzynuotovys saimnieks Jānis Krivtežs. “No poļu valodas “smak” tas ir garša un nosaukums radās pārpratuma rezultātā, kad latgaļi nesaprata poļu muižkungu runāto. Un līdz ar to, tas ir ne tikai stiprā alkoholiskā dzēriena festivāls, bet arī garšu un smaržu festivāls. Vieta, kur varēs izbaudīt garšu un smaržu, latgaliešu sirsnību, teātri, arī koncertu, zaļumballi un garšīgos ēdienus, ko mums sarūpēs vietējie amatnieki un sava amata meistari no visas Latgales, gan zivis kūpinātas, gan kūpināta gaļa, gan dažādas zupas un īsta lauku torte.” Pasākuma laikā iecerētas arī dažādas meistardarbnīcas, kur iespējams labākie Latgales ēdienu un dzērienu gatavotāji dalīsies savos meistarstiķos, “lai arī apmeklētāji mājās iemācās pagatavot tikpat garšīgus ēdienus, iemācās kūpināt zivis vai gaļu un pagaršo ēdienus, ko varbūt nekad nav garšojuši, piemēram, pērļu grūbas. Mēs arī gatavosim pasaulē lielāko nevis mohito kokteili ar rumu, bet šmohito ar šmakovku! ”

Tāpat sestdien ir vērts doties arī tālāk pierobežas virzienā, Zilupes novada Zaļesjes pagasta „Bitēs” podnieks Jānis Boriss ierādīs savus meistarstiķus, turpina Zilupes novada tūrisma organizatore Ilga Ivanova: „Mēs novadā ļoti akcentējam ģimeniskās vērtības un zinām, ka 8.septembrī tiks svinēta tēva diena un mēs aicināsim tēva dienai par godu veidot portretgleznu no māla. Darbiņu tūdaļ pēc pabeigšanas varēs ņemt mājās. Un noteikti varēs redzēt paša podnieka darbošanos.”

Savukārt Daugavpilī notiks mākslas šoks, jeb jauniešu festivāls „Artišoks”, kur jaunieši varēs iegūt sev noderīgu informāciju, izmēģināt ko jaunu vai vienkārši atpūsties. „Jaunieši varētu iesaistīties ne tikai mācību procesā, bet arī neformālajā izglītībā un piedalīties dažādās neformālās organizāciju, biedrību aktivitātēs un pavadīt laiku lietderīgi ārpus mācību stundām,” stāsta Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļas vadītāja Gunita Vanaga, piebilzdama, ka no trijiem dienā Dubrovina parkā norisināsies dažnedažādākās aktivitātes, bet vakars noslēgsies ar grupu „Bermudu divstūris” un dj Stylezz no Maskavas.”