Šajās brīvdienās jūgendstila pērle Lūznavas muiža Rēzeknes novadā aicina uz MŪZdienām, kur visā krāšņumā un pa gabaliņiem saliekot izjūtas un vēstures ainas varēs gūt veselu emociju viesuli, turpina muižas pārstāve Inga Drele „Pretim muižai mēģināsim uzburt 100 gadus vecu tirgus ainiņu, kad gadatirgū „Lobs lobam” varēs iegādāties vietējo mājražotāju labumus un paralēli tam tirgus laukumā notiks kadriļas, tautas mūzikas un tērpu parāde.” Kam sekos gan keramikas cepļa izņemšana un tautastērpu un jūgendstila modes demonstrēšana „Varēs pielaikot jūgendstila tērpus, būt klāt modes skatē un pašā vakarā paredzēta dižā kadriļu balle. Mēs jau otro gadu organizējam šādas sadejošanās un danču mācīšanās pasākumus. Šogad tas notiks „šķiunī”, kur ir daudz plašākas telpas un ikvienam dejot gribētājam būs vieta.” Bet jau rītdien lekcija par pagājušā gadsimta sākuma Latgales muižu kulināro mantojumu un ēšanas tradīcijām, ko savulaik pierakstījis kāds virsnieks.

Arī Daugavpils Cietoksnī kara tēma ir tuva, kura sestdien tiks atklāta ikkatram tā apmeklētājam „Vairāk stāstīsim par cietoksni Latvijas valsts sastāvā, neatkarības gadi, starp diviem kariem, kad cietoksnis pilnībā tika izmantots. Notiks tematiska ekskursija „Esmu tik kareivis” un stāstīsim par ēkām, kas tiks rekonstruētas” vēstures elpu sajust aicina Daugavpils cietokšņa kultūras un informācijas centra vecākais speciālists Vitālijs Petkuns. Pēc ekskursijas notiks literāra tikšanas uz tilta. „Pēc tam divos pie Nikolaja vārtiem sāksies poētiska pēcpusdiena  Daugavpils tautas teātra “Искатель” lasīs dzeju. Un pēc tam sāksies Balle-večerinka, 20.-30.gadu stilā, kurā var piedalīties jebkurš cilvēks”.

Viļakas novada Upītē ne gluži večerinkā, bet gan vecākajā latgaliešu mūzikas un dzejas festivālā „Upītes uobuļduorzs” gan varēs piedalīties.  Festivāls šogad norit tā dibinātāja latgaliešu literāta, novadpētnieka Antons Slišāna 70.gadu zīmē, „Ikkatram, kuru aicinājām teicām, ka Antonam Slišānam ir 70. ar domu, ka katrs pats ko izdomās, jo mums ir bijis, ka mūziķi dziesmas ar Antona vārdiem sacer,” stāsta pasākuma organizators Andris Slišāns, piebilzdams, ka „Upeitis uobuļduorzā” katram māksliniekam vismaz viena dziesma vai dzejolis jāizpilda latgaliski, bet pārsvarā festivālā latgaliešu valoda skan gandrīz simtprocentīgi. „Ja skatās uz grupu sarakstu, pirmo reizi būs apvienība „Arns i Doms”, nekad nav bijis Latgaliešu reps, bet īpašais ciemiņš mums šogad ir Zane Jančevska ar koncertprogrammu “Dziesmu Dance”, arī dzejnieki daudzi būs šogad pirmoreiz”.