Vēl ļaujoties vasaras saulgriežu maģiskajam spēkam, aicinām sestdien pazust Latgales pierobežas pļavās!

Diena ir veltīta pļavai un visam, kas saistās ar to. Tās laikā topošā Ludzas novada uzņēmēji un saimnieki aicina iepazīt savas saimniecības un piedalīties aktivitātēs,”  būt tuvāk dabai aicina Kārsavas novada pašvaldības tūrisma organizatore Inga Zagorska.

Septiņas dažādas iespējas pazust Latgales pļavās, vai tā būs meistarklase kopā ar tēju zinātāju Annu Danču, vai pļavas augu spēks pirtij no Ingūnas Raudas, vai gardā ciemošanās un cienāšanās z/s “Purvmaļi” zemeņu laukos, vai kas vēl īpašāks. “Laikam visneparastākais būs piedzīvojums dabas saimniecībā “Ošu mājas”, kur izzinošā pastaigā iepazīt savvaļas augus varēs doties kopā ar zirgiem un liellopiem.”

Bet tur, kur laimes visvairāk – Krāslavas novada Indrā, īpašajā Zaptes dārzā, kas ir bagāts ar dažādiem augļu kokiem un ogu krūmiem, tapis iespaidīgs labirints. “Un šis te objekts ir domāts, lai Zaptes dārzā atpūstos un jēgpilni pavadītu laiku,” stāsta tekstīliju labirinta viena no idejas autore Ērika Zarovska. “Lai pastaigājoties pa Zaptes dārzu, ejot pa labirintu, atrastu īsto ceļu līdz labirinta centram un tajā brīdī padomātu par radošumu cilvēka dzīvē, jo viņš ir veidots no austiem grīdceliņiem. Tāds košs, krāsains un iespaidīgs.”

Un esot Indrā kļūstiet vēl nedaudz laimīgāki, izstaigājot Laimes sajūtu un dabas vērošanas taku, turpat pie Laimes muzeja. “Kur jūs varat iet ar basām kājām, lai dabūtu dažādas sajūtas. Un pēc tam tur ir dažādi tematiski pieturpunkti, kur jūs varat pavadīt laiku svaigā gaisā,” turpina muzeja vadītāja Ilona Kangizere. Ozolzīles, priežu un egļu čiekuri, kastaņi, koka ripas un zari– šie un citi dabas materiāli klāj takas posmus, kuri jāpievar basām kājām. Tālāk  ceļiniekam tiek piedāvāts apstāties laimīgajā pļavā, kur aug cilvēka izkapts neskartas zāles un puķes, vai smaržīgajā paradīzē, kur ieaudzēti dažādi nektāraugi, un laimīgajā druvā, kur var iepazīt dažādus graudaugus. Un tā vairākas iespējas gandrīz pusotra kilometra garumā, kļūt laimīgākiem.