Šajās brīvdienās ir vērts apmeklēt Daugavpili, kur norisinās mūzikai un mākslai veltīti pasākumi: „Parādīt to cik mūzikas un mākslas daudzveidība ir neierobežoti plaša un ka tā var būt gan vizuālā māksla, gan tēlotājmāksla, gan foto māksla. Un, tā kā šis ir Latvijas jubilejas gads, tad galvenais akcents tiek likts uz Latvijas mākslinieku sniegumu,” par Starptautiskā Mūzikas un mākslas festivāla „Daugavpils ReStArt” ideju nu jau septīto gadu pēc kārtas teic Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes pārstāve Vita Viļevko. „Šodien mēs visus aicinām uz šī gada jauninājumu, jaunrades akciju „Atvērtās klavieres”, kas norisināsies cietoksnī un šogad ir paplašinājusies festivāla norises vietu skaits un cietoksnis festivālam ir jauna norises vieta. Šodien cietoksnī būs iespēja arī apmeklēt Mākslas galerija “Baltais zirgs 2”, kur tiks atklāta izstāde „Ideja”.”

Un esot Daugavpils cietoksnī izbaudiet rudens izstāžu sezonu – astoņus nozīmīgus mākslas notikumus -  Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, turpina Marka Rotko mākslas centra direktora vietnieks Māris Čačka:Šoreiz mēs, ieplānojot astoņas izstādes, piedāvājam ielūkoties Sandras Krastiņas pēdējā laikā radītajās kompozīcijās – izstādes nosaukums ir “Ekrāns”, kurā apskatāmi trīs cikli no viņas pēdējiem darbiem, viens veltīts Abrenei un Abrenes tuvo apkārtņu pētniecībai.” Sezona ir interesanta arī ar projektu, kas ir tāda kā 115.dzimšanas dienas dāvana Markam Rotko no Marka Šagāla, tāpat ir vērojams starptautiskā gleznotāju simpozija mākslinieku veikums, Izraēlas projekts “Brīvība",  brāļu Šamiru mākslas darbi, keramiķes Marutas Raudes piemiņas izstāde un Lietuvas mākslinieku izstāde. Bet īpaša vieta atvēlēta nesen mūžībā aizgājušās gleznotājas Silvas Linartes veltītajai piemiņas ekspozīcijai “Dvēseles ainas”. „Šis nosaukums dvēseles ainas un viņas domāšana dziļi sasaucas arī ar Rotko idejām un ar Silvas darbiem tā ir, skatoties katrreiz, kādu citu laukumu vari ieraudzīt.” Jaunajā izstāžu sezonā vērojama arī mākslinieces Silvas Linartes dvīņumeitu Ilonas Linartes-Ružas un Daces Pudānes kopīgā izstāde “Līdzīgie kodi”.

Bet domājams Latvijas kodu 100 segās ieaudusi Annele Slišāne, smaržīgie un no dažādiem materiāliem tapušie 100 deči Latvijai apskatāmi Rēzeknē Latgales vēstniecībā GORS „Tas ir savvaļas burkāns, ļoti skaisti, var redzēt, ka Latvija ar bagāta ar tādiem, ir zirdzene, suņuburkšķis.... ” izrādot vēl pēc vasaras smaržojošos dečus teic Annele Slišāne. „Deķu izejmateriāli sadalīti tematiski pa trim daļām: otrreiz lietojamie materiāli, daba un kā savulaik audušas vecmammas.” Izstāde apmeklētājus pārsteigs gan ar izkārtojumu, gan smaržām, gan aušanas materiāliem: „Plastmasas, papīriem, riteņu riepām – tādejādi dodot iepakojumiem otro dzīvi. Ideja radās 2016.gada vasarā, domājot par manu pienesumu Latvijas svinībās, tad es paskaitīju laiku un tad man sanāca 100 nedēļas līdz šī gada svinībām, un tad es domāju realizēt to aušanas veidā, jo tas ir tas, ko man patīk darīt, tad es 2016.gada augustā sāku realizēt šo projektu.”