Nesteidzīgā svētdienas pastaigā aicinām iepazīt lielākā ezera Lubāna apkārti un iebrist Teirumnīku purvā. Kā stāsta  Lubāna mitrāja informācijas centra konsultante Agnese Kruste, sevišķi skaisti te esot tieši tagad, pavasarī:

“Bioloģiskās daudzveidības dienā notiks “Teirumnieku purva taka” pārgājiens ar gidu. Tā būs tāda izglītojoša ekskursija, lai mēs aidomājamies, kādas vērtīgas lietas ir mums apkārt. Noteikti tie ir purva augi, un tas pats Teirumnieku ezeriņš ar savu burvību. Iepazīt augus aizsargājamos, kas tur aug.”

Šeit interesentiem atklājas purva augu vienreizība un rodas skaidrība par to, kuras ir spilves, kā izskatās rasenes, kosas un daudzi citi augi. Tā ļauj apbrīnot teju mītisko purva ainavu un izbaudīt dabu visā tās krāšņumā, un, ja palaimēsies, varēs ieraudzīt ne to vien.  

Dodoties apkārt Lubāna ezeram, noteikti piestājiet un uzkāpiet abos putnu vērošanas torņos. Tie ir papildināti ar informatīvām plāksnēm par biežāk sastopamām putnu sugām. Putnus pavisam tuvu vārēs redzēt arī turpat Rēzeknes novada Nagļu pagasta Orenīšu dīķu krastā putnu un dabas vērošanas viesu mājā „Stikāni”, kur svātdien pēcpusdienā norisināsies pavasara svētki ar folkloras kopu “Upīte”, turpina mājas saimniece Dace Stikāne:

“Mums svētdien atbrauks ciemos folkloras kopa “Upīte”, būs koncerts no plkst.16.00 līdz 18.00, bet pirms tam mēs visus aicinām ciemos apskatīt apkārtni. Mums ir binokļi, apskatīsim putnus, ir tālskatis, ar kuru ļoti, ļoti tuvu var redzēt putnus. Te ir unikāla vieta, kur pulcējas ļoti daudz putnu, gan tie, kas te uz vietas dzīvo, gan tie, kuri pārlido kā gājputni.” 

Klausoties putnu dziesmās būs iespēja arī aplūkot  interešu kluba "Rītava" rokdarbu izstādi un izgaršot vietējos gastronomiskos labumus.

Bet, ja šajās brīvdienās esat Daugavpilī, iegriezieties Daugavvpils cietoksnī, kur sestdien norisināsies tradicionālais krāmu tirgus “Cilvēks atnākot uz Cietoksni varēs atrast pilnīgi jebko.

“Spēļu mantas, rotaslietas, viss kas vajadzīgs vai nevajadzīgs visu var pārdot un atrast,” stāsta Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centra pārstāvis Vitālijs Petkuns.

Un pati Krāmu tirgus atrašanās vieta – pasaulē pēdējā bastionu tipa cietoksnī pie Mākslas galerijas Baltais zirgs, piedod īpašu noskaņu:

“Apkārt visur ir gan jaunas un restaurētas ēkas, gan arī pamestas, tā aura arī tāda īpatnēja. Te viss caurstrāvots ar vēstures garu,” tā Vitālijs Petkuns.