Ievārījuma cienītāji šajās brīvdienās aicināti uz Krāslavas novada Indru, jo tik daudz gardu, neparastu, agrāk nebaudītu ievārījumu nav nekur citur Latvijā! „No sīpoliem, no bietēm, no rožu lapām un ceriņiem un pat no gailenēm!” neparastākās ievārījumu sastāvdaļas sauc Indras ievārījuma sieva Valentīna Bārtule. „Šīs sezonas jaunums man ir, piemēram, ievārījums no ceriņu ziediem un no nātrēm.” Sestdien četros Ievārījuma svētku laikā tiks atklāta Laimes sajūtu un dabas vērošanas taka Tēvijas parkā pie Indras Laimes muzeja, kam sekos lielā zaptes katla vārīšana: „Tur var baudīt kā vārās ievārījums, lielais katls uz uguns. Šogad Rīgas ielas iedzīvotāji un plkst. 18.00 būs ievārījumu baudīšana un tad sāksies koncerts, būs pagasta kolektīvi un ciemiņi. Un tas viss priekam!”

Valentīna Bārtule aicina arī smelties laimi Laimes muzejā un aplūkot kādu interesantu tiltu: „Pāri dzelzceļam ir tilts un tas pēc savas konstrukcijas viņš ir tāds vienīgais un tur var redzēt uz kuru pusi robeža un tepat jau dzelzceļa stacija ar savu vēsturi.”

Bet otrpus Latgalei, par Latvijas tūrisma pērli dēvētajā Viļakā sestdien norisināsies Viļakas novada autordziesmu koncerts: „Viļakas novadā es atradu 12 dziesmu autorus, no kuriem veidot šādu koncertu,” teic pasākuma idejas autors Māris Lāpāns. „Inga un Normunds ar Sandras Mežores dziesmām, komponists Aivars Lapšāns, kas ir no Borisovas nācis, viņa slavenās dziesmas „Dzērvenīte” un „Rudzupuķes” komentārus neprasa tas ir mūsējais cilvēks. Grupa „Napruots” un „Unknown artist”, tā ka šajā koncertā būs arī rokmūzikas vēsmas, bet latgaļu rokmūzikas,” Sestdien septiņos vakarā izskanēs arī daudzu citu Viļakā dzimušu dziesmu autoru darbi no bērnu dziesmām un šlāgera līdz pat rokam. „Diez gan iespaidīgi, koncerts ar 28 dziesmām un noslēgumā zaļumballe kā pievienotā vērtība.”

Pirms koncerta noteikti ir vērts izstaigāt Viļakas muižas apbūvi, novērtējot kultūrvēsturisko mantojumu un sajūsmināties par skatu uz pilsētu, kas paveras no 46 metrus augstajiem neogotikas stila mūra Viļakas Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas torņiem.