Šodien Latgales apceļotājus aicinām uz skaistu un klusu lauku novadu –Dagdas novadu, kas ir pievilcīgs ar neatkārtojamām Latgales dabas ainavām un mazpilsētas īpašo vēsturisko centru „Var redzēt taida īleņa, itei sorkonuo muoja i vēļ, ” izrādot mazpilsētiņas vēsturisko apbūvi ar ebreju tirgotāju namiem, teic  Dagdas novada  tūrisma informācijas centra vadītājs Juris Viļums. Tāpat Dagdas novads ir bagāts ar ezeriem – tur reģistrēti 123 ezeri, un ievērojamākais no tiem ir Ežezers. „Zivu arī Dagdys pusē ir daudz i ir profesionāli gidi zvejnīkim, kas paruoda lobuokuos vītys.”

Savukārt pārlaist nakti ar glamūru kempingā, jeb glempingā var uz Dagdas ezerā esošās salas. Turpina glempinga  idejas autors Jurģis Dudko „Tas savā veidā bija inovācija, kas nebijis Latvijā. Un esam centušos to visu padarīt videi draudzīgu un neiespaidot nekādā veidā apkārtējo vidi, lai daba turpat blakus rit savu gaidu un cilvēks kā spektrators varētu atbraukt paskatīties kā lec saule, kā mutoļa migla, kā putni vītero.”

Bet, lai vērotu tauriņus estdien vakarā ir vērts doties pierobežas virzienā uz dabas liegumu „Grebļukalns”, kur ir lielākā tauriņu populācijas vieta Baltijas valstīs - ap 500 sugu. Vienīgo reizi gadā vērot naktstauriņus Grebļukalnā aicina Zilupes novada tūrisma organizatore, Ilga Ivanova „Bet braucot uz Grebļukalnu iespēja ciemoties zemnieku saimniecības “Purvmaļi” zemeņu laukos uz apskati un ogu degustāciju. Nedaudz vēlāk, kad iestāsies tumsa  entomologa stāsti un taureņu gaismošana. Turpat norisināsies arī āra lukturu darbnīca un cienāšanās ar zāļu tējām. No plkst. 2.00 ir paredzēts nakts pārgājiens ( 6,4 km) pierobežā ar brokastīm rītausmā