Šajās brīvdienās Latgales vēstniecība GORS aicina baudīt kino un mūzikas vakaru Jumta terasē. Piektdien pusdesmitos vakarā pirms kino seansa notiks pusstundu ilga kāda īpaša muzikāla uzstāšanās, turpina koncertzāles GORS pārstāve Ilona Rupaine: „Piektdienas vakarā, būs ne vien kino, bet arī mūzika. Iesāksim mēs ar jaunajiem Rēzeknes džeza mūziķiem. Varbūt kāds ir dzirdējis „Caffe fresh” vakaros ir Jurģis Lipskis, Justs un Arbidāns un  šoreiz viņiem piepulcējas arī citi jaunieši, kas muzicē. Tas būs viņiem pārbaudījums un arī mums muzikālais baudījums.” Bet izbaudīt nepiespiestu vasarīga viegluma sajūtu varēs, noskatoties ungāru režisora Lāzlo Nemeša kino „Saulriets”. „Protams var filmu skatīties arī mājās vai kinoteātrī tādos ērtākos apstākļos, bet tā brīvās dabas klātbūtne un mēness, kas spīd, vēja pūsmas un kādi pilsētas trokšņi tas piedod šo jauko vasaras atmosfēru.” 

Vasarīgas emocijas, kuras papildina laikmetīgs un netradicionāls teātra iestudējums par mums pašiem „Breinuma līpa” sestdien sešos būs skatāms Balvu novada Tilžā. „Atrasts materiāls, kas ir ļoti tuvināts vietai un cilvēkiem, kas šeit dzīvo, proti, tas ir Latgales ciems Tilža,” stāsta vietējā  teātra režisore Inese Daukste. Iestudējums ir stāsts par Tilžu, tās iedzīvotājiem un ciema turpmāko likteni, kas tapis kā Ineses Daukstes kopdarbs ar režisoru Janu Vilemu van den Bosu, komponistu Jēkabu Nīmani, horeogrāfi Alisi Putniņu, dramaturgu Edgaru Niklasonu. Iestudējuma sākums paredzēts Tilžas katoļu baznīcā, tālāk skatītājiem jāpārvietojas ar autobusu. „Arī starp ainām, kad skatītāji pārvietojas autobusā, mēs esam iecerējuši tādas perfomances.” Te arī jāpiebilst, ka Tilžas ciems ir unikāls ar savu izcelšanās vēsturi, kultūrvēsturiskajiem objektiem, multikulturālu sabiedrību un vidi. Par to liecina četru kristīgo konfesiju – katoļu, luterāņu, pareizticīgo, baptistu dievnami Tilžas ciema teritorijā. Tilža ir vieta, kur visi Latvijas novadi satiekas ar Latgali. 

Savukārt Preiļi  ir vieta, kur ik gadu notiek  lielākais šlāgermūzikas festivāls Latgalē. Parka estrāde sestdienas vakarā tiks ieskandināta ar labākām un tautā iemīļotām dziesmām, turpina pasākuma organizators Juris Ostrovskis: „Šogad mums ir interesanta programma - Sandis Kiops, Ainārs Lipskis un grupa “Starpbrīdis”, etnorokgrupa “Laimas muzykanti” un 10 gadu jubilejas ietvaros uz skatuves kāps grupa „Patrioti.lg”.