Šajās brīvdienās Daugavpils svin, un sestdien pilsētā valdīs romantiska noskaņa.

“Jau pusdienlaikā pilsētas centrā varēs baudīt muzikālas pastaigas Dubrovina parkā. Muzikālās noskaņas turpināsies arī Pumpura skvērā un Vienības laukumā. Būs aplūkojamas video instalācijas un pastaigā dosies kungi un dāmas greznos vēsturiskos tērpos. Savu sveicienu pilsētai kopīgi sagatavojuši Daugavpils Sinfonietta un Saules skola. Savukārt vakara kulminācijā aiz Daugavpils Universitātes daugavpiliešiem un pilsētas viesiem būs iespēja baudīt īpašu gaisa balonu degļu šovu un muzikālo strūklaku instalāciju,” stāsta Daugavpils pilsētas domes mārketinga projektu vadītāja Gunta Ločmele. Kā sestdien, tā svētdien izjusti, krāsaini, meistarīgi gaisa balonu rīta un vakara pārlidojumi virs pilsētas.

Bet jau svētdien pusdienlaikā ar vēstures šarmu apvīts notikums – Daugavpils cietokšņa gadadienas svinības. Tiks pacelts cietokšņa karogs, notiks svinīga Nikolaja vārtu atvēršana un pusdienlaikā dzirdēsim šāviņu no īsta lielgabala, bet tiem, kam tuvāks retro, tad svētdienas vakarpusē Daugava ietērpsies tieši šajās - retro noskaņās - pa Daugavu kursēs kuģīši un pastaigā dosies kungi un dāmas greznos vēsturiskos tērpos.

Un, ja jau esat Daugavpilī, tad izstaigājiet arī netālu no pilsētas, Sventes pagastā esošo, Egļukalna meža taku, kas apmeklētājus priecē ar iespaidīgiem dabas skatiem – dziļajām gravām, ezeru, sūnām apaugušajiem laukakmeņiem, kā arī varenajiem ozoliem un Pirmā Pasaules kara ierakumu paliekām.

Sestdien arī vecākā Latvijas pilsēta Ludza gaida ciemos, jo īpaši ekskluzīvu gardumu, krāšņumu un emociju kolekcionārus, jo Lielais latgaļu tirgus šogad mazliet citāts, bet būs! “Skaistais Līgo laiks tuvojas un visiem sirds gavilē! Gavilēsim mēs arī – sestdien ielu tirdziņš – Lielais latgaļu tirgus Ludzas vecpilsētā. Tirgotāji būs sabraukuši no malu malām, lai piedāvātu labāko no sava veikuma. Gan būs maize un alus, vīni un šmakauciņa, bišu gardumi un daudz dažādas lietas pašu rokām darinātas," stāsta latgaļu tirgus tradīciju turētāja, Ludzas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Kondrāte, piebilsdama, ka tirgotāji būs tematiski izvietoti drošā attālumā, lai distancēti, bet visi spētu sajust līgosvētku satikšanās prieku.