Aktīvās atpūtas cienītāji un dabas mīļotāji aicināti uz pašu Krievijas pierobežu, kur piektdienas vakarā Zilupes novada Pasienes pagastā, atpūtas vietā pie Pintu ezera notiks „Tauriņu nakts Grebļakalnā”. “Grebļa kalns un kalna apkaime ir vienīgā vieta, kur taureņu populācija ir pati lielākā, apmēram 500 taureņu sugas – lielākā tauriņu populācija Baltijā. Lielākā daļa ir ierakstīta Sarkanajā grāmatā,” par Grebļa kalnu – dabas liegums ar īpatnēju mikroklimatu un augu valsti, stāsta Zilupes novada Tūrisma organizatore Ilga Ivanova. „No plkst.23.00 būs tauriņu gaismošana un entomologa stāstījums. Šogad jaunums būs organizētās nakts pastaigas pa Osu. Plkst. 2.00 naktī dosimies 6,4 kilometru garā pārgājienā un saullēktu sagaidīsim ar vietējām brokastīm pierobežā.”

Tā kā pasākums notiks Krievijas pierobežas joslā, apmeklētājiem jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments (derīga pase vai ID karte) un laicīgi pieteikta caurlaide.

Savukārt jau sestdien aktīvās atpūtas cienītājus gaida Rāznas Nacionālais parks. Aktīvi un izglītojoši izbaudīt Latgali Ceļotāju dienā mudina Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Regīna Indriķe, uzskaitot aktivitātes visos 18 ceļotājiem atvērtajos objektos: „Būs iespēja izbraukt ar buru laivu, būs iespēja degustēt zivis, iegriezties Kandžas muzejā. Piedalīties saimniecības trauku lipināšanā kopā ar Eviju Vasilevsku, būs pieejama ģitāru darbnīca, izbraucieni ar zirgiem.” Un, kad būs aplūkota Latgales mazākā baznīciņa Zosnā un, izbraucot ar Divmastu koka burinieku matos noķerts Latgales jūras vējš, būs laiks izbaudīt kādu īpašu nakts notikumu Lūznavas muižā: „Sikspārņu nakts Lūznavā kopā ar sikspārņu pētnieku Gunāru Pētersonu, kur būs aizraujošs stāsts par Latvijā mītošajām sikspārņu sugām. Būs arī radošās darbnīcas, un, tad, kad norietēs saule dosimies pētīt sikspārņu barošanās vietās.”

Bet, ja tomēr gribas ko aizraujošāku un adrenalīna bagātāku, tad sestdien jādodas uz Latvijas ziemeļu pērli Viļakas novadu, tur - dabas parkā “Balkānu kalni” sestdien jau no desmitos rītā dūcinās retro motocikli un notiks  trīspadsmitais Ziemeļlatgales retro.  „Policijas pavadībā brauksim uz Upīti uz zemnieku saimniecību „Kotiņi” un tad varēs redzēt lielo retro pārbraucienu,” pasākuma organizators Dzintars Dvinskis norāda, ka vismaz 60 antīkie spēkrati visas sestdienas garumā, pildot visdažādākos uzdevumus, izbraukās skaistākās Viļakas novada. „Būs motocikli, kas ir pēckara gadu ražojums, un līdz pat 1985.gadam. dominējošie būs „Jawa”, „Voshod”, „Minksk”. Parasti cenšas arī saģērbties atbilstoši laikmetam, piemēram, 50.-60. gadu stilā.”