Azartiskākos Latgales apceļotājus šajās brīvdienās aicinām ķert vēju, sauli un latgaliešu sirsnību Balvos, jo tieši Balvu ezerā sestdien ap pusdienlaiku norisināsies Baltijas čempionāts ūdens motocikliem. „Piedalīsies vairāk kā 50 dalībnieki, no visām Baltijas valstīm, kā arī no Ukrainas un iespējams Krievijas,” teic sacensību organizators Edgars Kaļva, solot unikālu trasi, kas īpaši ļaus izbaudīt ātrumu. „Trasi mēs katru gadu veidojam pilnīgi savādāku, tā lai nebūtu vienādas citos čempionāta posmos. Tāpēc sacensības būs ļoti aizraujošas un sportiskā ziņā augstā līmenī. Tāpēc aicinu braukt uz pilsētas svētkiem, jo pilsētas svētku ietvaros mūs būs ne tikai čempionāts ūdens motocikliem, bet arī dienu iepriekš būs ielu futbols, ielu basketbols un vakarā mums uzstāsies „Bermudu divstūris” un daudzas citas grupas, tāpēc aicinām braukt un ne tikai sportot, bet arī izbaudīt kultūru šajās divās dienās!”

Bet, ja sestdien ir  vēlme iepazīt tradicionālo latgaliešu kultūru, tad piestājiet Viļānu novada Dekšārēs, kur „Latgales tradicionālās kultūras centrā „Latgaļu sāta” ir atvērto durvju diena, turpina Latgaļu sātys saimniece Marika Zeimule: „Mums būs iespēja gan apgūt kokles spēlēšanu, gan maizes cepšanu, gan sviesta kulšanu un siera siešanu. Tāpat būs podniecība un uzdziedāsim lustīgi dziesmas, būs danči un kopā jauka būšana.”

Savukārt, Lūznavas muiža un parks jau ceturto reizi aicina uz satikšanos vasaras skaistākajā un nesteidzīgākajā svētdienā – mākslas un garšu festivālā “Mākslas pikniks”, turpina muižas pārvaldniece Iveta Balčūne: „Tā kā neatņemama sastāvdaļa vasaras piedzīvojumam, kurā dodas ģimenes ar bērniem, draugiem, radiem. Un arī šogad, tāpat kā iepriekšējos gadus, mēs piedāvājam izbaudīt dažādas garšas: muzikālās, mākslas dejas, kino, cirka un arī vēdergaršas.” Muižas pārstāve Inga Žirgule norāda, ka šī gada Mākslas piknika muzikālajai baudai sarūpēta dažāda mūzikas programma: „Šogad mums piedalās astoņas mūziķu grupas jeb apvienības sākot no Brazīlijas līdz Latvijai. Tradicionālie lietuvieši un Igauņi un šoreiz arī izcila džeza grupa no Amerikas. Astoņas ļoti dažādas gan džezs, gan indie, gan čellu Dreem team komanda. Ļoti dažādās skaņās un muzikālajās grupās”. “Mākslas piknika” īpašais piedzīvojums ir norišu, meistarklašu un programmas dažādība, pārsteidzot arī ar to notikšanas vietām. „Šogad būs vairāk kā divdesmit dažādas meistarklases, kur varēs gleznot, arī muzicēt džezu, zīmēt, lipināt, kopradīt un arī sarunās ar šiem radošajiem cilvēkiem gūt iedvesmu savām radošām iniciatīvām nākotnē. Šogad ir tādā arī skolēniem saistoša iniciatīva – kendamas paraugdemonstrējumi un meistarklases, kā arī papīra kendamu veidošana.” Šogad pasākuma apmeklētājiem būs iespēja noskatīties četras laikmetīgās dejas izrādes, tostarp vērot “leven company” (Vācija) baletdejotājas un mākslinieka radīto performanci, apskatīt vairākas izstādes, nogaršot Latgalē grauzdēto kafiju  un izbaudīt tikko apdedzinātu māla podu siltumu.