Pirmo reizi Evijas Vēberes neparasti skanošo balsi es izdzirdēju, klausoties RadioNABA izdoto albumu "Pretējības", kurā Aspazijas dzeju izdziedāja piecpadsmit dažādas Latvijas solistes (šeit var noklausīties interviju ar Alisi Josti un Helēnu Kozlovu).

Evija šai albumā bija dzirdama skaņdarbā "Tāltālu aiz laika", kas iedziedāta kopā ar astoņdesmito/ deviņdesmito mijas kulta grupas AURORA solistu Ritvaru Dižkaču - tiesa gan, dzīvē abi mākslinieki vēl nav satikušies, jo Ritvars pastāvīgi dzīvo Kanādā un uz Latviju atbrauc vien reizi gadā.

Interesanti, ka internacionāls sastāvs bija arī duetam HOWLING OWL - tajā piedalījās arī serbu mūziķis Lavs Kovāčs, ar kuru Evija iepazinās, studējot Holandē. Duets izdeva mazalbumu un ar koncertiem uzstājās vairākās Eiropas valstīs, neaizmirstot arī Latviju:

Cilvēki Latvijā ir noguruši no vienveidības, tāpēc viņi "pavilkās" uz mūsu mūziku - es biju pārsteigta to redzēt!

Šobrīd Latvijas mūzikā notiek viss kas - ja mūsu duets būtu parādījies pirms tam, es nedomāju, ka mēs tiktu pieņemti ar to dīvaino projektu...

Dīvaina (vai vismaz masu auditorijai nesaprotama) mūzika Eviju piesaista arī Latvijā - tā ir joprojām andergraunda statusā esošā elektroniskās mūzikas scēna, kurai ir piederīgi tādi ilggadēji, bet plašākai publikai sveši izpildītāji kā TV Maskava un Kodek, kā arī nesen izveidotais projekts "Ezeri" un apvienība NORTHERN C:

šie cilvēki dara un nebaidās iet pāri robežām! Manuprāt, šī mūzika atspoguļo mūsu haotisko ikdienu, kad viss ir tieši sejā...

Tā kā duets HOWLING OWL šobrīd ir "uz pauzes", Evija ir uzsākusi darbu pie soloalbuma latviešu valodā, no kura raidījumā izskan dziesma "Sirdsbūt", kuru pirmo reizi plašākai publikai dziedātāja izpildīja šīgada "Ezera skaņās":

Skanējuma ziņā šis albums var būt jebkas, pagaidām tai idejai es vēl ļauju augt un baroties!