Jau otro gadu Latvijas un ārvalstu mūzikas eksperti izvēlas vienu labāko mūzikas albumu, tam piešķirot Austras balvu - tēlnieka Daniela Vainakovska  ozolkokā veidoto Austraszīmi.

Tiesa gan, balvas nosaukums īpaši jau dziesminieku daiļrades pārzinātāju pirmajā brīdī var maldināt, tomēr tas nav saistīts ne ar Austras Pumpures vārdu, ne Austrasbiedrības rīkotajiem dziesminieku koncertiem - no vairākiem variantiem izvēlēts skanīgākais un tā autors ir mūzikas žurnālists Uldis Rudaks, kas ir arī viens no Austras balvas žūrijas komisijas locekļiem.

 

Es savulaik piedāvāju Lauras balvas nosaukumu - par godu Gunāra Rozenberga lieliskajam džeza albumam "Laura",

par nosaukuma izvēli stāsta Austras balvas organizators Normunds Vucāns, piebilstot, ka daudzskaitlīgās aptaujas ierakstus nevajadzīgi saskalda pa žanriem:

Latvijas mūzikā līdz šim pietrūka iespējas izcelt lieliskus albumus neatkarīgi no to žanra!

2015.gadā Austras balvu saņēma Alise Joste par albumu "Hardships are ships", bet šogad no teju 80 albumiem mūzikas zinātāji ir atlasījuši 10 nominantus, ar kuriem varat iepazīties Austras balvas mājaslapā.

Nominantu saraksts ir žanriski bagāts - ir pārstāvēts gan džezs (Denisa Paškeviča "Yours Faithfully"), gan hiphops (Skuteļa un TVĒRUMU "Audums"), ir arī divi instrumentālās mūzikas ieraksti - arfistes Elizabetas Lāces "Mōaigā" un sintīpopa apvienības KASETES "Jaunā kārtība". Ierakstus angļu valodā pārstāv AUDIENCE KILLERS un CARNIVAL YOUTH albumi, savukārt latviešu valodas nometnē ir apvienība ŽIDRŪNS, grupa RĪGAS MODES, kā arī raidījumā jau dzirdētais Juris Simanovičs un Kuldīgas apvienība STŪRĪ ZĒVELE ar saviem albumiem.

Tomēr Austras balva nav tikai mūzikas ekspertu viedoklis, jo ar portāla "Delfi" atbalstu savu viedokli šogad būs iespēja paust arī lasītājiem - būs Tautas balsojums, kura uzvarētājs iegūs reklāmas tiesības portālā "Delfi".

Šīgada uzvarētāju paziņošana notiks 24.novembrī jaunajā Rīgas kultūrvietā, fon Stricka villā,  šogad vēl bez koncerta, bet Austras balvas organizatori ir apņēmības pilni augt un nākamgad piedāvāt plašākā mēroga pasākumu.

Raidījumā izskan ŽIDRŪNA "Tomiņš" un Skuteļa un TVĒRUMU ieraksts "Rīts sasodīti izdevies".

P.S. Austras balvu 2016 ir saņēmusi grupa RĪGAS MODES par albumu "Fantastiski" - apsveicam!