• Piektdiena, 2020. gada 27. novembris
  • Vārda diena: Lauris, Norberts
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Jautājumu arhīvs

Nopirku Angļu vagoniņu(karavānu) Lai siltinātu no ārpuses ir jānoņem plastmasas dēlīši, vai varu siltumvati līmēt virsū?

Vairis

Klausīties arhīvāApmēram pirms gada pabeidzām remontu dzīvoklī, Staļina laikā būvētā ēkā. Dzīvoklis atrodas 3 / 3 stāviem - tas ir mājas gala dzīvoklis. Guļamistabā pie ārējās sienas pa visu sienu ir iebūvēts skapis. apmēram pirms nedēļas pamanījām, ka skapī stūros pie grīdas un arī uz gandrīz visas ārējās sienas apakšējā daļā krājas mitrums. Vēlāk secinājām, ka arī citās istabās aiz mēbelēm, kuras ir novietotas pie ārējās sienas stūros pie grīdas krājas mitrums. Sakiet, lūdzu, vai ir iespējams izskaidrot mitruma rašanās iemeslus un ieteikt kādu veidu kā to novērst.

Pēteris

Klausīties arhīvā

Liekot jumtu pāri palika jumta plēve corotop mix (trīskāršā membrāna zem jumta pārklājuma). Plēve likta zem metāla dakstiņa. Vai šo plēvi var likt kā vēja barjeru jumta istabai kur pīrāgs būtu šāds- metāla dakstiņš, jumta latojums, corotop plēve, 3cm gaisa sprauga, vēja barjera(corotop), 30 cm ekovate, preskarons, reģipsis. Plēvi domāju starp spārēm piestiprināt ar latām.

Andris

Klausīties arhīvā

Ir iesākta guļbūves siltināšana. Siltinām ar ekovati un kokšķiedru plāksnēm un āra apdare būs ar vagondēli.Dēļus domājam krāsaot ar tonētu lasūru vivacolor villa, vai vivacolor villa akva.Vai fasādi labāk taisīt vēdināmu vai aizpildīt ar ekovati, vai abi varianti pieņemami? Sienas pīrāgs šāds- guļbūves baļķis ekovate, kokšķiedru plāksne, 3cm latojums(tukšums vai ekovates pildījums) vagondēļi.


Aija

Klausīties arhīvā

Mājas vienā istabā gar sienu ilgus gadus tecējis lietus ūdens. Tagad siena izžāvēta, bet ļoti stipra pelējuma smaka un zaļā krāsā. Kā no tā visa tikt vaļā?

Ģirts

Klausīties arhīvā

Pagājušajā raidījumā Jūs izskaidrojāt, ko bez liekiem izdevumiem darīt ar plaisām skaidu plākšņu bloku savienojumu vietās Līvānu tipa mājas otrā stāva griestos. Tur meistari, paneļu savienojumu vietas bija noklājuši ar sietu un pēc tam secīgi apstrādājuši . Plaisas parādījās. Jūs ieteicāt likt uz rāmja ģipškartonu no vienas sienas malas līdz otrai. Un tad špaktelēt un krāsot. Tā kā neesmu specialists, īsti nesapratu . Vai uzliekot ģipškartonu , un piestiprinot arī malas pie rāmja un sienām, vai plaisas neparādīsies ? Vai māja staigājot nesalauzīs ģipškartonu? Varbūt varat pastāstīt par secību kā darīt, kā un kur, cik bieži stiprināt?

Valdis

Klausīties arhīvā

Vasarā ielēju majai estrich grīdu virs 7cm biezumā un tagad pienākuši darbi nenesošam starpsienām. Uzbūvēju starpsienu no gāzbetona blokiem 600x300x200 ar sienas platumu 200mm, garums 3m un augstums 2.1m. Un atlikušos 60cm līdz melnajiem griestiem izveidoju no reģipša un metāla profiliem ar vates pildījumu. Pasūtot gazbetona blokus neaprēķināju kopējo svaru. Un tagad sanāk, ka kopējais sienas svars ir ap 1200kg uz 0.6m2. Māc bažas, ka svars varētu būt par lielu, tāpēc sāku meklēt informāciju par estrich grīdas maksimālo slodzi, bet neizdevās neko atrast. Vai man jājauc šī siena nost ? Cik augstu to drīkstētu atstāt, lai nebūtu jāsatraucas par grīdas iebrukšanu ? Vai pie šādas lielas slodzes plaisas uzreiz parādās vai arī tas var notikt ilgākā laikā?

Mārtiņš

Klausīties arhīvā

Ko darīt ja sienas kuras vēlos apstrādāt ir krāsotas ar eļļas krāsu. Ko labāk likt klāt? Domāju par ģipškartonu, bet ko jūs iesakāt?

Dainis

Klausīties arhīvā

Lūdzu konsultāciju par iekšsienas siltināšanu un skaņas izolāciju!
Sena ķieģeļu māja, tuvu lielceļam no dzeltenīgi raibiem ķieģeļiem, māja aptuveni 100 gadu veca..Ķieģeļu ārsiena un ķieģeļu ieksiena un starp tām 15 cm gaisa sprauga, no iekšpuses siena apmesta(cements +grants). Melnie griesti(dēļi)bēniņos virs dēļiem tvaika plēve un 30 cm ekovates segums. No iekšpuses telpā pie griestu dēļiem reģipsis.
Bija doma sienu siltināt no iekšpuses ar 2.5 cm koka šķiedru plāksnēm un to apmest ar mālu, vai tas būtu pareizi? Vai plāksnes pie sienas līmēt uz māla vai ar līmi.Kā pareizi rīkoties, lai aiz plāksnēm neveidojās pelējums. Un vai māls būtu pareizā izvēle? Gribēju iegūt arī skaņas izolāciju!Dagnija Zeltiņa

Klausīties arhīvā

Koka stāvbūve apšūta ar ķieģeļiem. Plānoju siltināt. No ārpuses-Ķieģeļu apšuvumu raušu nost, veidošu koka karkasu kas pildīts ar ekovati, apšūts ar kokšķiedras pretvēja plāksnēm 2.5cm biezumā, tālāk ventilējama fasāde. No iekšpuses koka karkass, lai izlīdzinātu sienas, pildīts ar ekovati, kokšķiedras plāksnes 2.5cm.jautajumi
1.vai šāds pīrāgs būs pareizs un vai iekšpusē jāliek tvaika izolācija?
2.vai iekšpusē uz sienām, kā arī mansarda stāvā uz griestiem, pa virsu kokšķiedras plāksnēm varu skrūvēt reģipsi?

Arturs

Klausīties arhīvā

Kā jau katrā daudzdzīvokļu mājā aiz sienas ir dzirdams ko dara kaimiņi. Lai to novērstu vēlos veikt skaņas izolāciju.Ar kādiem materiāliem būtu pareizāk veikt sienas skaņas izolāciju?

Ainārs

Klausīties arhīvā

Vai Polyline Wintermix var izmantot kā bloku līmes piedevu(piemēram Sakret GMS)?

Rolands

Klausīties arhīvā

Jaunbūve, būvēta no keramzīta blokiem, 1,5 stāva. Apsilde ar Zemes siltumsūkni. Jautājums par starpstāva pīrāgu starp 1.stāva vannas istabu un 2.stāva vannasistabu, kas atrodas viena virs otras. 1.stāvā apsilde ar siltajām grīdām, ir doma otrā stāva vannas istabā ierīkot siltās grīdas ar siltumsūkņa apsildi, pārējais stāvs ar radiatoriem. Starpstāvā koka siju augstums 200mm.

Kristaps

Klausīties arhīvā

Līvānu mājas otrajā stāvā ilgstoši nebija veikts remonts. Meistari kas veica remontu apgalvoja, ka noklājot skaidu plāksnes, arī paneļu savienojumu vietas, ar betonkontaktu un speciālu līmšpakteli pielīmējot sietu pa visiem griestiem, nošpaktelējot sienu , noslīpējot un nokrāsojot plaisas neparādīsies. Tagad mainoties gadalaikiem plaisas parādās otrā stāva griestos un divās slīpajās pažobeļu sienās. Kāds būtu lētākais un vienkāršākais risinājums, lai nebūtu jāpartaisa pilnīgi viss. Vai var stiprināt ģipšakartonu pie griestiem un sienas un kā? Varbūt ir kāds cits risinājums?

Valdis

Klausīties arhīvā

30 gadu vecā Līvānu mājas otrajā stāvā tiek izbūvēta vannas istaba ar vannu 160 cm , tualetes podu un izlietni. Mājas konstrukcija sastāv no skaidu platēm, otrā stāva pārsedze ir 20 cm bieza šūnveida salīmēta skaidu plate (panelis), kuras nestspēja, acīmredzot , nepieļauj betonēšanas darbus. Vai būtu pareizi sekojoši hidroizolācijas darbi: 1.) uz sienām un griestiem pieskrūvē zaļo riģipsi, 2.)uz pārsedzes liek 20mm OSB-3 plates ar spundi un uz tām zaļo riģipsi (jo,līmējot flīzes uz skaidu plates, tās varot atlekt), 3.)veic telpas hidroizolāciju atbilstoši ražotāju instrukcijām, 4.)pielīmē flīzes, grīdai izmanto šuvotāju ar epoksīda sveķiem. Vai ir iespējams uz pārsedzes likt pumpaino membrānu?

JURIS

Klausīties arhīvā