Šodien stāstīsim par Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu, kurš šogad atzīmē savu 20 gadu jubileju. Tas veidots ar mērķi, lai sasniegtu līdzsvaru dabas daudzveidības aizsardzībā un kultūras vērtību saglabāšanā. Rezervāts sastāv no 25-ciem dabas liegumiem. To kopējā platība aizņem nedaudz vairāk par 475-ciem tūkstošiem hektāru, no tiem 17-mit tūkstošus aizņem jūras akvatorijas.

Un izradās arī ziemā ir daudz ko apskatīt. Niedrāju - Pilkas purvā, Planču purvā un Pur-ezera takā, kas ir piemērotas dažādām vecumu grupām un fiziskās sagatavotības pakāpēm, paveras skaistas dabas ainavas, kuras ir īpaši krāšņas saullēkta laikā, norāda Ziemeļvidzemes biosfēras rezervata koordinatore Laura Taube. Viņa piebilda, ka ziemas laikā dodoties uz kādu no šiem liegumiem, apmeklētāji aicināti izmantoto koka laipas, lai lieki netraumētu sasalušos augus.

Taube uzsvēra:

„Ja ziema ir kārtīga un ir izveidojusies bieza ledus kārta, ir iespējams doties slidot uz kādu no rezervātā esošajiem ezeriem, piemēram, Augstrozes lielezeru vai Limbažu lielezeru."

Bet par savdabīgu vietu slidošanai, Taube norāda Sedas purva dīķi.

Tikmēr Dabas Aizsardzības pārvaldes Vides reģionālās administrācijas direktors Rolands Auziņš ziemas laikā izceļ dažādus ģeoloģiskos atsegumus, kurus vasaras laikā aizsedz sazaļojušie koki.

„Ziemā ir pavisam cits skats un jebkuru vietu, kuru Jūs tagad dosieties apskatīt, būs atšķirīga - atkarībā no gadalaika. Protams, Latvija ir skaista jebkurā gadalaikā. Un tagad, kad iestājas sals, īpaši šajā laikā, ieteiktu apskatīt dažādus ģeoloģiskos objektus – Salacas upes krastos un Vidzemes akmeņainajā jūrmalā.”

Turklāt arī Taube ir norādījusi smilšakmens atsegumus, kurus var apskatīt Vidzemes akmeņainajā jūrmalā.

 Tāpat ziemā ir arī īstais laiks nogaršot svaigi grilētus nēģus, jo Salacgrīvas nēģu tačos, tieši ziema ir to ķeršanas sezona, kā arī ir iespēja šo procesu aplūkot klātnienē.