1925. gada 1. novembrī dzimis Latvijas Radio. 40 gadus vēlāk  - 1. aprīlī radās viena no visu laiku populārākajām radio programmām "Mikrofons". Man, sākot strādāt "Mikrofonā 68" dažus mēnešus pēc tā nākšanas pasaulē, īpaši nozīmīgs bija tieši 1968. gads. Triju iemeslu dēļ - Lāsma Kauniste debitēja Grenobles olimpiskajās  spēlēs, Jānis Lūsis Mehiko kļuva par olimpisko čempionu un šajā gadā aizsāku "Mikrofona" aptauju par gada populārāko latviešu estrādes dziesmu.

To gan mēģināju iedibināt jau gadu iepriekš - sākumā pa mēnešiem, tad ceturkšņiem, bet nekas prātīgs nesanāca. Tāpat bija ar sporta viktorīnām, kuras sākotnēji lielu atsaucību neguva. Klausītājs tolaik bija bikls un neticīgs, tāpēc vienīgā saikne ar to (vēstules un pastkartes) veidojās lēni un piesardzīgi. Pirmajai aptaujai atsaucās vien pāris simti klausītāju, uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena vietu atvēlot Alfrēda Krūkļa un Raimonda Paula "Mežrozītei", kas, pārkāpusi kultūras un tautas namu slieksni, pateicoties radio, nu bija devusies plašākā pasaulē.

"Mežrozīti" interpretējuši daudzi solisti un grupas - Zigfrīds Muktupāvels un "Bet Bet", Intars Busulis un koris "Kamēr", Dzintars Čīča un "Eolika", Ojārs Grīnbergs un Sandra Ķuze, Mūzikas akadēmijas jauktais koris un citi, bet zelta balss īpašnieks Zigfrīds Račiņš ir un paliek "Mikrofona 68" vēsturiskās aptaujas pirmais laureāts.

Vēlāk, atceroties dziesmas triumfu, Jānis Peters tai veltīja šādas rindas:

""Mežrozīte" izšķīda tautā kā pašas rozītes augļu sīrups triekts pret akmeņiem. "Mežrozīte" pludoja, liesmoja, lipinājās…cilāja ļaužu mēles godos, ballēs, viesībās, ekskursijās, kafejnīcās, pusnaktī nākot no viesībām un pusdienlaikā rokas pūtinot."

"Mežrozīte" - tas bija sākums pirmajam aptaujas koncertam 1971. gadā notiekot Mazajā Ģildē, un tad pulcējot daudzus tūkstošus klausītāju gan Lielajā Gildē gan Dailes teātrī, Sporta pilī un citur Latvijā.

"Gan Raiņa Dzejas dienas, gan "Mikrofona" aptaujas ir veikušas ārkārtīgi svarīgu un būtisku mūsu tautas nacionālās pašapziņas izkopšanas, veidošanas un stabilizēšanas darbu, kas  vēlāk savu visaugstāk pakāpi sasniedza tautas atmodā."

Tā, vērtējot aptaujas vēsturisko lomu, savulaik rakstīja Leons Briedis.

Tātad "Mikrofona" gadskārtējai dziesmu aptaujai jubileja. Šogad, Valsts lielās  jubilejas gadā, tai aprit apaļi 50! Kas zina, varbūt, ka tāpat kā senāk, gada nogalē starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu, atkal notiek  kāds grandiozs "Mikrofona" sarīkojums. Atmiņu koncerts ar "Mežrozīti" uz goda pjedestāla…