Viņš tik daudz bijis uz skatuves, publikas priekšā, ka jubilejas īsti vairs nepatīk svinēt. „Plātīšanās man nav raksturīga,” uzskata populārais dziedātājs, kura balss pazīstama ikvienam Latvijas radio 2 klausītājam ne tikai „Eolikas” laika dziesmās, bet arī hitos „Dāliju liesmas”, „Magnolijas zieds”, „Vasaras vīns” u.c. Koncertu, protams, varētu sarīkot un pat neatkārtoties repertuārā, jo pa 50 skatuves gadiem dziesmu sakrājies vairāk, kā vajag.

„”Magnolijas zieds” ir mana šlāgerdziedātāja vizītkarte, jo tā publicitāte, ko sniedz televīzija, sākot strādāt Latvijas TV par „laika veci”, gada laikā cēlās tik strauji, ka tiku aicināts atgriezties koncertdzīvē. Pēc Filharmonijas izjukšanas tā 90. gadu sākumā bija – nekāda…”

Magnoliju ziedus pirmoreiz dziedātājs ieraudzīja Britu salās, latviešu mītnē „Straumēni”, kur bija uzaicināts uz „Daugavas vanagu” pasākumu. Puķes viņš savā mūžā saņēmis ne mazums, sevišķi pēdējos gadudesmitos, kad 1994. gada vasarā Zemgals sāka koncertēt ar dziesmām no sava repertuāra – Borisa Rezņika, Aleksandra Kublinska u.c. darbiem, protams, no svešvalodām tulkotām ārzemju dziesmām un paša sacerējumiem:

„Pirmo dziesmu sacerēju 16 gadu vecumā, kad mācījos Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas kora klasē un dziedāju zēnu korī, baltā uzvalciņā tērpies. Nopelnījām ar koncertiem ceļazīmi uz pionieru nometni Arteks. Maijā gan vēl mūs nelaida peldēties.”

Tikmēr vakaros Viktors klausījās Luksemburgas radio, jūsmoja par bītliem, arī Klifu Ričardu un „Procol Harum”, vēlāk jau grupu „The Rolling Stones”. Kopā ar skolasbiedriem Mārtiņu Braunu un Māri Beļicki izveidoja rokgrupu „Dzintara lelles”:

„Kā jau pusaudzim hormoni virmoja, prātā meitenes un ģitāras, tikai ne mācības. Es pats pat esmu vienu ģitāru uztaisījis, jo paps strādāja mēbeļu fabrikā. To basģitāru vēlāk par 15 rubļiem nopirka skolasbiedrs Ungars Savickis.”

Dārziņskolai sekoja mācības Rīgas kultūras un izglītības darbinieku kora klasē. Būdams praksē Madlienā, Viktors apmeklēja deju vakaru vietējā kultūras namā, kur ansambli vadīja direktores vīrs, kas latviski dziedāja dziesmu „Somethin’ Stupid”, ko izpildīja Frenks Sinatra ar meitu.

„Šo latviešu tekstu es ar roku pierakstīju, līdz šim brīdim nezinu, kas ir autors. Atradu savos papīros – ja jau Robijs Viljamss ar Nikolu Kidmenu varēja to dziedāt, kāpēc es nevarētu? Es uzskatu, ka dziesmām nav tautības un ģeogrāfiskas piederības. Dziedu Kublinska un Borisa Rezņika dziesmas, bet arī daudz nelatviešu dziesmas, kuras uzskatu par latviešu mentalitātei atbilstošām.”

Šo dziesmu ar nosaukumu „Es mīlu”  Zemgals ieskaņoja duetā ar Samantu Tīnu, viņš dziedājis arī ar Līgu Robežnieci, Sandru Maiju Ķuzi, pēdējos gados – ar savu skolnieci Beāti Melderi, bet par pirmo Viktora dueta partneri kļuva … Ilona Stepanova. Pirms strādāt kopā grupā „Eolika”, abi jaunieši dziedāja dziesmu „Baltā saule”, izslīdot uz skatuves rekvizītu laivā VEF kultūras pils rēvijā „Spīdola maina vilni”.

Dienesta gados Viktors diriģējis arī armijas kori, viņš studēja koridiriģēšanu Latvijas Valsts konservatorijā pie Paula Kveldes. Diemžēl nav saglabājušies ieraksti no laika, kad Aleksandrs Kublinskis vēl pirms Rezņika izveidoja latviešu „ABBU”, jo grupā „Jūrmalas balsis” dziedāja divas meitenes un divi puiši – viens no viņiem bija Viktors Zemgals:

„Mēs dziedājām četrbalsīgi zvejnieku un jūrnieku dziesmas, piedalījāmies festivālā Liepājā „Jūras pērle”. Tai laikā bungas sita Imants Vanzovičs – laba profesionālā skola kopš 1976. gada.”

Daudzbalsība bija svarīga arī „Eolikā”, kurā Viktoru uzņēma pēc noklausīšanās LPSR Valsts Filharmonijā:

„Kaut kā tā sanāca, ka Dainis pārsvarā dziedāja Borisa dziesmas, bet es savējās. Bet tas notika pat neapzināti. Rezņiks pat nepieļāva domu, ka kāds izceltos, vai nē. Vienīgā kļūda, kad viņš uzrakstīja „dusi man uz pleca, dusi,” man ar Olgu, kad meldiņš ienāca prātā. Nu, tad pēc tam bija Dainim ar Ilonu jāliek kaut kas vietā.”

Interesanti, ka Viktors nekad nav komponējis ar gatavu dzeju, vārdus viņa dziesmām sacerējusi Dagnija Dreika, Ilona Stepanova un Dainis Dobelnieks, ārzemju dziesmām tekstus latviskojuši Gatis Zotovs un Rasma Petmane.

Savu radošo atskaiti Zemgals kopā ar labiem mūziķiem, saviem cīņubiedriem, sniegs kanāla ReTV ciklā „Dzīvā skatuve Ogrē”, un gan jau būs arī pa koncertam. Savu jaunāko dziesmu „Baltās dūjas” dziedātājs iesniedzis aptaujā „Latvijas sirdsdziesma”