Ja grupai „Triānas parks” šogad aprit 15 gadu, tad dziedātājas Agneses Roznieces (Rakovskas) jaunākais lolojums - mūzikas un izglītības platforma „Zvaigznājs” ir daudz jaunāka. Sēžot bez darba kovida pandēmijas laikā, viņa nolēma, ka īstais brīdis dalīties savā pieredzē ar jauno paaudzi. Un nu izdoti jau divu Roznieces audzēkņu - Sabīnes Mustermanes un Paulas Dunderes albumi. Vai sešpadsmit gadi debijas albumam nav par maz – uz to raidījumā atbildēja Sabīne, kura pievienosies savai darbaudzinātājai decembra koncertu sērijā „Es gaidu ziemu”, jā, izrādās, Agnesi iedvesmo šis gadalaiks!
Agneses Roznieces dibinātā izglītības platforma Latvijā ir jauns hibrīds starp izglītības un mūzikas jomu:
„Izglītība pašlaik nav sasaistīta ar mūzikas nozari, nav ilgtermiņa stratēģijas, kurp virzāmies, un mūzika kā priekšmets skolā – „forši, ka ir, bet var arī nebūt”. Mana pieredze un zināšanas ir akumulējās, un ir iespējams tās metodiskā veidā nodot tālāk. Visi, kas vēlas realizēties mūzikas jomā, ir laipni gaidīti „Zvaigznājā”. ”
Pēc Agneses domām, mākslīgais intelekts neatgriezeniski mainīs izglītības sistēmu un ir svarīgi skolās padarīt pieejamas mūzikas tehnoloģijas. 6.decembrī tiks atklāta pirmā “Zvaigznāja klases” digitālā darba stacija mūzikas kabinetā Siguldas 1. pamatskolā, bet nākamgad ar šo programmu - jaunu mācību metodi mūzikas nodarbībām - strādās jau 5 skolās devītās klases un to mūzikas pedagogi:
„”Zvaigznāja” filozofija ir vienkārša – tas ir komandas darbs. Katrai lielajai zvaigznei vajadzīgas arī citas zvaigznes, protams, sadarbībā ir dažādas fāzes, jo tas ir darbs ar cilvēkiem, tāpēc strādāt mūzikas industrijā ir tik interesanti,”
uzsver Agnese.
Vasarā Latviju apceļoja “Zvaigznāja kubs” - radošā platforma, kas visas dienas garumā dod iespēju ikkatram izmēģināt savu talantu. Bērni, jaunieši, kā arī vecāki un citi interesenti bija aicināti piedalīties dziesmu rakstīšanā, konsultantu mudināti varēja izmēģināt dažādus instrumentus un ielūkoties mūzikas ierakstu studijā. Darbojās arī brīvais mikrofons kā iespēja pirmo reizi uzdrīkstēties un parādīt savu talantu plašākai publikai.
Jaunā dziedātāja un dziesmu autore Sabīne Mustermane „Zvaigznājam” pievienojās pirms pusotra gada, un nule, novembrī, jau izdots viņas debijas albums „Magnētiņi”. Sabīne kopš agras bērnības spēlē klavieres, pašlaik mācās mūziku Ventspilī. Debijas albums sešpadsmitgadniecei tapis ļoti ātri – tikai septiņu mēnešu laikā, dziesmu rakstīšanā sadarbojoties ar darbaudzinātāju Agnesi:
„Mani piesaistīja tieši tehnoloģijas, kaut vai mikrofons, kas it kā ir parasta lieta, bet ar to iemācīties nevar vokālajā studijā, kur jādzied bez mikrofona. „Zvaigznājā” es varu atnākt un taisīt mūziku, te ir mikrofons, skaņas karte, kas maksā dārgi, bet te var atnākt un izpausties. Protams, arī citas zināšanas.”
Pēc A. Roznieces domām, Sabīne ir ļoti labs paraugs, ko tik nevar izdarīt sešpadsmitgadīgi jaunieši, un interesanti vērot šīs paaudzes īpatnības – kā padarīt jēgpilnu tehnoloģiju piesaisti, piemēram, mobilajā telefonā ir iebūvēts mikrofons, mūzikas programmas:
„Jādomā par jēgu, metodiku, jo atpakaļ mēs neatgriezīsimies, tas ir skaidrs – taisiet mūziku, rakstiet dziesmas, netērējiet velti laiku, bet strādājam ar ļoti dažādu vecumu cilvēkiem, un mēs nešķirojam.”
A.Rozniece strādā pie grāmatas, kurā apkopos savus novērojumus, pieredzei, kas veidojusies grupā „Triānas parks”, kā arī darbā ar jaunajiem censoņiem. Viņa vēlas stimulēt šo cilvēku līdzdalību industrijā, dziedātāja ir studējusi projektu vadību un vēlas apzināt, kādi soļi jāveic, lai nonāktu pie sava muzikālā mērķa.
Vēl pirms Sabīnes debijas albumu „Zvaigznāja” paspārnē soloalbumu izdevusi Paula Dundere, diska nosaukums „CGI” jeb computer generated imagery latviešu valodā nozīmē datora ģenerēti attēli. Paula piedalījusies dziedātāju konkursā, kur žūrijā bija Agnese, viņa piedāvāja Dunderei iesaistīties dziesmu rakstīšanas nometnē:
„Tas notika pirms gandrīz trim gadiem, kopš tā laika esmu „Zvaigznājā”. Popmūzika man vienmēr bijusi tuva, Agnese to saprata. Pašlaik strādāju pie tā, lai mūzika būtu mana profesija ilgtermiņā.”
Dunderes albums tapa deviņu mēnešu laikā, tapšanas procesā iesaistījās vairāki Latvijā atpazīstami mūziķi, tostarp Artūrs Strautiņš, Kristaps Ērglis, Matīss Repsis, arī pati Agnese Rozniece, kas piedalījās dziesmu tapšanas procesā:
„Vienam rakstīt dziesmas ir bailīgi, labi, ka blakus ir cilvēks, mentors, kurš zina, kā jāizklausās labai dziesmai, spēj kustināt manas idejas uz prieku, izpaust to, kas sakrājies manā sirsniņā.”
Paulai Dunderei patīk arī uzstāties koncertos, 8. decembrī viņa dziedās Pļavnieku „Ezītis miglā”. Savukārt Sabīne Mustermane iesaistīsies korī, kas pavadīs Agnesi Roznieci un „Triānas parku” vienā no klusākajām koncertu sērijām Latvijas baznīcās, kas sāksies Valmierā 9. decembrī un noslēgsies Līvbērzes baznīcā 30. decembrī.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X