Sākot 2024. gadu dziesminieces Austras Pumpures zīmē, 7. janvārī Austrasbērni aicina uz koncertu "Zvaigznes laiks" Kultūras centrā “Imanta”. Dalībnieku vidū arī  Laine Ligere-Stengrevica, dziedātāja, koklētāja un ģitāriste, kas pērnajā novembrī, Austras 95. jubilejas mēnesī, pati nosvinēja apaļo 50. jubileju. Arī tai par godu Laine viesojas cikla „Nošu atslēga” raidījumā divatā ar vīru Helviju Stengrevicu – jo viņiem šis ir sudrabkāzu gads, un iepazīšanās notika pirms apaļiem 30 gadiem – konkursā „Meklējam solisti”!

6. janvārī latviešu ģimenēs iededz pēdējo sveci Ziemassvētku eglītē, lai no tās atvadītos, un jau otro gadu Austrasbērni rīko īpašu koncertu. Gada tumšais laiks 1993. gadā kļuva par Laines Ligeres parādīšanos visai Latvijai ar Lūcijas kroni galvā decembra sākumā, viņa, izrādās, bija jau trešā Lūcija aiz Ilzes Dobeles un Annas Bušas. Togad Ligere piedalījās arī mūzikas un mākslas festivālā „Bildes” ar projektu 

„Neprāta miers”, kurā citu vidū ar akordeonu muzicēja arī Juris Vaivods, ar kura vadīto kapelu „Usma” Laine ieskaņoja dziesmu „Visa pasaule”. To ar Māras Zālītes dzeju sacerēja vēl viens Austrasbērns Ēriks Pozemkovskis, taču visvairāk Laine dziedājusi un ieskaņojusi sava vīra Helvija skaņdarbus.

„Laikam nopietni mana muzicēšana sākās ar koklētāju ansambli „Austriņa”. Sāku mācīties 24. vidusskolā, tad mums atņēma nosaukumu, kļuvām par 3. pagarinātās dienas skolu, pēc tam mācījos Rīgas pedagoģiskajā skolā. Muzikālā dzirde man ir no tēva, bet viņš nemuzicēja, uz mūzikas skolu es pati aizgāju – mani uzņēma jurjānskolā, kur mācījos tikai vienu gadu. Bija skola centrā, koklētāju ansamblis, nesanāca izbraukāt.”

Ivetas Tauriņas vadītajā ansamblī Laine arī sāka dziedāt, notika ieskaņojumi radio studijā, uzstāšanās televīzijā, konkursā „Ko tu proti?!” Daudz ceļots uz Poliju, Vāciju, Zviedriju.

„Kad ceļoju uz ārzemēm, skola rakstīja raksturojumu. Pārējais nebija svarīgs, izņemot divus teikumus: morāli noturīga un bez kaitīgiem ieradumiem. Kad lietvede aizmirsa to ierakstīt, viss bija jāraksta no sākuma.”

Pieslēgšanās Austrai Pumpurei no „Austriņas” notika pēc dziesminieces koncerta Rīgā, Leļļu teātrī. Laines tante Biruta bija esperanto kustības aktīviste tāpat kā Pumpure, paņēma uz koncertu līdzi Laini, un viņa izteica vēlmi dziedāt kopā ar Austru. Pēc mēģinājuma nākamajā dienā Pumpure atļāva piedalīties:

„Pie Austras paliku vairāk nekā desmit gadu. Kopā braucām koncertēt, arī tikai divatā. Pa vidu bija koklētāju ansambļa mēģinājumi, arī kori – skolas koris, „Versija”, „Sacrum”, „Daile”, piedalījos visos dziesmu svētkos. Ar „Austriņu” braucām uz Zviedriju, kas tajos gados bija ļoti nozīmīgi – ka kaut kur brauc.”

Ja Laine Ligere-Stengrevica var atzīmēt 30 skatuves gadus, kopš 1994. gadā viņa piedalījās televīzijas jauno talantu konkursā „Meklējam solisti”, kur ieguva 3. vietu, tad Helvijs Stengrevics kā pianists un taustiņinstrumentālists savu vietu latviešu estrādē atrada astoņdesmito vidū. 1986. gada „Mikrofona” aptaujā viņa dziesma „Un dzīvosi” ieguva 4. vietu Žorža Siksnas priekšnesumā, bet atšķirībā no populārā dziedātāja Stengrevics sen vairs nav tik aktīvs mūzikas dzīvē:

„Mēs uzstājamies paretam, pagājušajā vasarā bijām Irlavas baznīcā, Valsts svētkos Zentenē. Varbūt mūsu izteikšanās veids vairāk ir ieraksti, nevis koncerti.”

Laines un Helvija meita Agnese pašlaik dzīvo un strādā Zviedrija – iet vecāku pēdās, ir pabeigusi studijas un strādā pie debijas albuma dziesmām.

Laines Ligeres-Stengrevicas ieraksti izdoti H. Stengrevica dziesmu albumos „Dāvini man” (1996) un „Gaismā” (1999). 21. gadsimts atnesa ekonomisko krīzi, pēc tam arī digitalizācija izmainīja arī mūzikas lietošanas paradumus. Pirms tam Latvijas baznīcās pāris uzstājās ar garīgās mūzikas programmu:

„Iepazināmies ar mācītāju Andreju Mediņu, salaulājāmies viņa Talsu katoļu baznīcā Ziemassvētku naktī – tolaik veidojām garīgās mūzikas programmu. Deviņdesmitie mums bija ļoti aktīvi.”

Pēc tam Helvijs uzsāka kafijas biznesu, Laine izmācījās par frizieri, bet nu jau labu laiku vada bērnudārzu un pirmskolu „Mazulītis Rū”, kur, protams, būtiska vieta atvēlēta mūzikai. Pagājušajos Dziesmu svētkos bērnu dziesmas Vērmanes dārzā viņa dziedāja kopā ar Arni Miltiņu, ar kuru apceļotas Latvijas izglītības iestādes. Arī Arnis 7. janvārī piebalsos Lainei, tāpat kā Anta Eņģele, Zane Šmite, Uldis Ozols, Laila Ilze Purmaliete un citi Austras bērni.

Palaikam uzstājoties, Stengrevici 2022. gada nogalē ieskaņoja jaunu dziesmu „Divi”, kas izraudzīta par nosaukumu koncertam 16. februārī Londonā, Anglijā ar mīlas dziesmu programmu, tajā iekļautas arī Austrasbērnu repertuāra dziesmas.

Ligere-Stengrevica ar prieku atceras arī piedalīšanos mūziklā „Meža gulbji” Dailes teātrī. Viņa tagad ir atgriezusies pie aktrises profesijas, sākumā aizrāvās ar Improvizācijas teātri, tagad līdztekus mūzikai darbojas Rīgas aktieru studijā, kā arī šad un tad piedalās kino projektos.