Uzlūkojot grupas „Tequila Band” jaunāko albumu „Burtnīca”, pārsteidz vispirms tā oriģinālais noformējums, atgādinot īstu burtnīcu, kurā ar roku sarakstīti dziesmu virsraksti un cita informācija, redzamas it kā naivas ilustrācijas. Albuma moto vēsta, ka šī burtnīca iesūkusi pasaulības traipus, un visu dziesmu mūzikas autors ir solists Juris Leimanis, kas parasti sacer arī dziesmu vārdus, bet šoreiz viņu iedvesmojusi arī citu radīta dzeja. Grupā „Tequila Band” kopā ar Jura (balss, ģitāra) muzicē Elita Kolča (vijole), Juris Ārents (ģitāra), kā arī Valdis Ozols (bass) un Jānis Rullis (sitamie instrumenti). Abi pēdējie līdz ar grupas līderi Leimani ieradās ciemos Latvijas radio 2, lai atskatītos uz paveikto un aicinātu uz „Burtnīcas” prezentācijas koncertiem 24. septembrī Ropažos un 8.oktobrī Slampē.

Pirmie divi jaunā albuma prezentācijas koncerti notika Baložos un Matkulē, kur vietējie konstatējuši, ka tāda balle pie viņiem nav redzēta. Tas arī tāpēc, ka „Tequila Band” ciemos uzaicina arī savus draugus – grupas „Apvedceļš” un „Dakota”, lai priecētu dejotgribētājus, ko koncerts mūziķu izpratnē tomēr ir jāklausās, nevis jādejo.

Nākamgad „Tequila Band” svinēs 20. jubileju, un grupas pirmsākumi rodami kantorī ansamblī „VIRA”, kas darbojās 20. gs. 90. gadu beigās. Bundzinieks Jānis Rullis pskaidroja, ka nosaukums „VIRA” ir saīsinājums no vārdu salikuma „Veco Izjūtu Restaurācijas Apvienība” kā versija par Hardija Lediņa „Nebijušu Sajūtu Restaurēšanas Darbnīcu”. Rullis tolaik it kā bija beidzis bungošanu, līdz Juris Leimanis uzaicināja uz mēģinājumu Carnikavā. Tolaik basu spēlēja Vitālijs Terentjevs, un šī trijotne savulaik muzicēja ansamblī „Ādaži”, kad 80. Gadu sākumā to vadīja Gunārs Freidenfelds. Automātiski vīri pārgāja Adriana Kukuvasa grupā „Proventus”, kuras ģitārists Valdis Koroševskis arī kādubrīd darbojies „VIRĀ”, tāpat kā taustiņinstrumentālists Edvīns Zālītis, kas ādažniekiem pievienojās jau Rīgas Operetes teātrī kā grupai „Rekvizīts”.

Juris Leimanis dziedāšanu mācījies privāti pie skolotājas Maigas Grietēnas, mēģinājis dziedāt REMR klubā, arī karavīru ansamblī „Zvaigznīte”.

„Tad mani Alnis Zaķis pieņēma estrādes orķestrī „Sigulda”, kur nodziedāju kādu gadu. Tad kādā festivālā mani pamanīja Aigars Semēvics, skaņotājs, un 1980. Gadā uzaicināja mani uz Ādažiem.”

Jurim priekšā bija dziedātāji Aina Poiša, Ēriks Mednis, uz grupu „Tip Top” bija aizgājuši solisti Adrians Kukuvass un Antra Ozola, un tolaik Gunāra Freidenfelda vadītajam ansamblim vajadzēja tenoru. Tad arī Leimanis iepazinās Jāni Rulli, tātad mūzikā ir blakus 40 gadu, savukārt basģitārists Valdis Ozols savas prasmes kaldināja Bauskas ansamblī „Dālderi”, kur spēlēja no pirmās līdz pēdējai dienai.

„„Tequila Band” ir viskaut kas, sākot ar balles mūziku un turpinot ar kantrī. Ir arī šis tas smagāks – labi, ja māki daudz ko, neesi ieciklējies vienā vierzienā, ne soli pa labi, vai pa kreisi,”

atzina Ozols, kas koncertos Leimanim piedzied otro balsi. 

Ansambļa nosaukuma izraudzīšanos ietekmēja arī nejaušības faktors: vispirms „VIRĀ” dziedāja Iveta Kalniņa, kuru nomainīja kantorī dziedātāja Linita, kas iepriekš esot dziedājusi apvienībā ar nosaukumu „Limonāde”. Jānis Rullis piedāvāja nosaukumu „Big Bug”:

„It kā visi bija ar mieru, tad man piezvanīja un teica, ka tas „Big Bug”tomēr neesot labi, lai būtu „Tekila”. Ja paskatās internetā, tad tās „Tekilas” ir nez cik miljardi, bet, ko nu vairs.”

„Mūzika pretēji alkoholam nav kaitīga!” uzsver mūziķi. Toreiz jaunais ansamblis dziedāja amerikāņu hitu par tekilas dzeršanu latviski, un 90. gados kopējā atgūtās brīvības vilnī šāds nosaukums iederējās. Pareizi grupu būtu saukt pilnā vārdā „Tequila Band”, taču mūziķiem nekas nav pretī pret saīsināto variantu – „Tekila”. Viņi daudzkārt uzstājušies Bauskas kantorī mūzikas festivālā, dziedot arī angļu mēlē.

„Vienubrīd pie mums dziedāja Kanādas latvietis Kārlis Briedis, kas palīdzēja tulkot dziesmas. Kārtoja autortiesības, lai varam tās izpildīt.”

Kantrī mūzikas ietekmes jūtamas arī Jura Leimaņa radītajās dziesmās, kas veido „Tequila Band” repertuāra pamatu pēc pirmā – koverversiju albuma “Kā tev iet…?” kas tika izdots 2006. gadā.

„Piemēram, dziesmā „Ikdiena” jūtamas noskaņas Čaka stilā, tā, man liekas, ir viena no Leimaņa labākajām dziesmām. Juris ir dzejnieks, saliek savas dzejas rindas mūzikā, un to apdarinājumu, kūkas virsu, uzmetam mēs, pārējie,”

skaidroja Jānis Rullis. Lielu paldies mūziķi saka skaņu režisoram Edijam Gņedovskim, kas arī bija viens no „Ādažu” mūziķiem un pielicis roku laikam visiem „Tequila Band” ierakstiem.

Pēc Jura domām, kolektīvā ir četras pastāvīgas vērtības – viņš pats, Jānis, Elita un Juris Ārents, kamēr basģitāristi sākumā ik pa laikam mainījās, Pirms viņa spēlēja Vitālijs Terentjevs, Imants Kalniņš un Viktors Zagorskis, kas pats šo to komponēja līdz 2017. gadā par basistu kļuva Ozols:

„Tas bija periods, kad strādāju kā korķis. Muzikantu aprindās ir sastāvi bez nosaukuma. Ir darbiņš, tad vajag, kas spēlē. Cilvēks, kam darbiņu piedāvā, zvana, lai atrastu pārējos un varētu nospēlēt. Ar „Tequila Band” bija līdzīgi. Kāds nevarēja, un, tā kā ģitārists Juris Ārents Bauskā dzīvo no manis kvartāla attālumā, zvans man.”

Viena, otra un trešā reize. Ozols palika grupā pavisam, iepriekš muzicējis sastāvā ar nosaukumu „Modo 2” kopā ar pianistu Gundaru Dzenovski.

Grupas „Tequila Band” trešais albums “Magoņu pilsēta” izdots 2014. gadā, kad Juris Leimanis jau sen kā nekautrējās kolēģiem piedāvāt savas dziesmas. Pati pirmā ieskaņota ar nosaukumu „Kaut kas par nakti”. Jaunais albums esot vairāk lirisks un klausāms nekā dejojams, kolēģi to nosauca par filozofisku:

„Mēs to pliko jaundzimušo bērniņu apģērbjam, tad iemācām staigāt un runāt. Bet divreiz vienādi neko nespējam nospēlēt,”

par Jura dziesmām piebilda Valdis Ozols, un par kolēģu darbu ir gandarīts arī pats autors:

„Atveru logu, pa kuru ielido tā dāma, ko sauc par Mūzu. Vīna glāze, bet varbūt arī nē. Nespēju izskaidrot, kā top dziesma. Neesmu komponists, nerakstu speciāli.” 

Ceturtā albuma „Burtnīca” 23 dziesmu skaitā Leimanim ir izdevusies veiksmīga sadarbība ar dzejnieku Hariju Kurmīti un DJ Dark – dzīvē gan viņiem nav gadījies satikties, dzejoļi atsūtīti e-pastā. Iespējams, jau tuvākajā nākotnē grupa „Tequila band” šo albumu izdos arī vinila formātā un varbūt taps arī lielāks 20. jubilejas pasākums.