Iespējams, dziedātājas Diānas Černes balss varbūt aiz Latvijas robežām ir pat labāk pazīstama nekā mūsu zemē, taču varbūt viņas dziesmas iekritušas prātā arī ar pseidonīmu Diāna Moon. Pēc desmit prombūtnes gadiem ārzemēs viņa šoruden sevi pieteica uz mūsu mūzikas skatuves koncertā Stāmerienas pilī, kam seko koncerts 15. decembrī Alūksnes Jaunajā pilī. Šāda atmosfēra ideāli piestāv Diānas kristāldzidrajai balsij un gaišumam, kas staro no viņas personības. Tās būtība atainota arī grāmatā „99 tīras domas, kuras izmainīja manu dzīvi”, kuras dziedātāja tagad ieskandina arī kā „Atziņu dziesmas”, vienu no tām pirmatskaņojot arī raidījuma gaitā.

„Uzaugu Salaspilī, kas sāku iet skolā, pārcēlāmies uz Rīgu, mācījos angļu ģimnāzijā, tad sākās privātskolu ēra. 18 gadu vecumā piedalījos šovā Talantu aģentūra ar segvārdu Čiepa, kas man bija samērā traumatiski, bet gribēju nodarboties ar mūziku.”

Pēc šova, saskaroties ar mūzikas biznesa aizkulisēm, Diāna nolēma vairs nenodarboties ar mūziku, sāka studēt sabiedriskās attiecības. Pēc tuvākas saskarsmes ar darbu birojā meitene atgriezās pie klavierspēles. Vecāki meitu vienmēr atbalstīja, apmaksāja privātās mūzikas stundas – no piecu gadu vecuma klavierspēlē, pēc tam arī dziedāšanā.

„Man bija četri, kad mamma mani aizveda uz ansambli „Dzeguzīte”. To es pati neatceros, bet, kad notika noklausīšanās, es pat muti neesot atvērusi – tā mamma stāstīja. Tā „Dzeguzīte” man gāja secen.”

Kādu laiku Diāna aizrāvās ar dejošanu, līdz 14 gadu vecumā paziņoja, ka būs dziedātāja un nepieciešams labs pedagogs, sākās mācības pie operdziedātājas Rudītes Ruško. Pēc diviem mācību gadiem skolotāja aicināja izvēlēties, par ko kļūt – operas vai estrādes dziedātāju? Diāna jau bija sākusi sacerēt pirmās dziesmas, kuras gribēja pati izpildīt, tad nu izvēle krita par labu estrādei un popmūzikai.

„Esmu mecosoprāns, bet balss ar gadiem kļuvusi kristāltīra. Prakse Vācijā ir darījusi savu, balss ir slīpējusies kā dimants. Ja vajag, varu dziedāt kā operā, bet esmu izvēlējusies popmūziku!”

Pirmie dziedātājas ieraksti Latvijas radio 2 nonākuši 2009. gadā, kad Diāna pieņēma pseidonīmu Moon, jo ārzemēs īsto uzvārdu Černe neviens nemācēja pareizi izrunāt. Ar skatuves vārdu Diana Moon viņa veiksmīgi startēja "UK Idol" reģionālajā finālā.  

2010. gadā jaunā māksliniece devās muzicēt uz Vāciju, priecējot plašu auditoriju Vācijā, Šveicē, Austrijā un Luksemburgā (arī ASV) prestižā operas baļļu orķestra “Chris Genteman Group” sastāvā kā soliste, kā arī uzstājās dažādu citu muzikālo projektu ietvaros Francijā, Turcijā, Azerbaidžānā un citur, dziedot piecās valodās blūzu, džezu, salonmūziku, vācu šlāgeri utt.

„Tolaik dziedāju tikai angliski. Uz ārzemēm devos, iekšēja kompasa vadīta, vispirms man bija doma mācīties ASV popmūzikas skolā, bet tas nesalikās, bija arī privātās dzīves notikumi.”

2020. gadā Diāna atgriezās uz dzīvi Latvijā un izdeva savu pirmo grāmatu “99 tīras domas, kuras izmainīja manu dzīvi”, kā arī studijas albumu “Ieraugi pats sevi”. Diemžēl Covid-19 pandēmijas dēļ pirmā albuma prezentācijas koncerti nevarēja notikt, šī gada uzstāšanos Stāmerienā Černe uzskatīja par beidzot sagaidīto albuma atvēršanas svētku koncertu.

Dziesmas pie Diānas vienkārši atnākot, aizved līdz klavierēm, kur spēlējot piedzimst melodija:

„Piemēram, „Saules dziesma” atnāca agrā ziemas rītā, kad es atrados savā lauku mājā Lejasciema pagastā. Ārā spīdēja saule un viss bija skaists un balts. Pusgadu iepriekš biju regulāri runājusies ar sauli, uzņēmusi sevī tās enerģiju. Es to uzskatu pa savu lūgšanu saulei.”

„Saules dziesma” un citas Diānas kompozīcijas skanēs dziedātājas un dziesmu autores, grāmatu autores akustiskajā Ziemassvētku koncertā Alūksnes Jaunajā pilī 15. decembrī plkst. 16:00. Dziedātāju koncertā uz flīģeļa pavadīs Mārtiņš Roziņš (arī kontrabass un ģitāra), un klavieres spēlēs arī Diāna pati.

Decembrī Černe, arīdzan aromātterapijas speciāliste, saviem atbalstītājiem sākusi nodot atziņas no savas grāmatas “99 tīras domas, kuras izmainīja manu dzīvi”, tās iedziedot kā „Atziņu dziesmas” klavieru pavadījumā. Lūk, pāris no tām, pagaidām tekstuāli, bet drīz tiks izdots arī albums:

„Mīlestība ir tad, kad tu savienojies ar visu un piekļūsti it visam”

vai

„Dziedi, kad tev ir skumji”.