Ilona Bagele ir izcila un neparasta māksliniece, jo vienlīdz labi jūtas ikvienā mūzikas žanrā, dziedot klasiku, tautas mūziku, roku, džezu un popu. Arī neapoliešu dziesmas, filmu mūziku, mūziklu fragmentus, Ilona uzstājusies kā pilsētas svētku, tā valstiska mēroga koncertos – šai ziņā Bagelei, šķiet līdzinieču daudzpusības ziņā Latvijas mecosoprānu vidū nav.  Latvijas Nacionālās operas un baleta solistei 22. septembrī apaļa jubileja, kurai par godu raidījumā atcerējāmies arī viņas gaitas populārajā žanrā, kuras, var teikt, sākušās sešu gadu vecumā ar koncertu savās mājās uz virtuves galda.

Pirms desmit gadiem apaļo 40. jubileju pasakainā mecosoprāna īpašniece atzīmēja ar lielu koncertu Lielajā ģildē, pulcējot kuplu dalībnieku, savu draugu un kolēģu pulku. Šoreiz 2023. gadu var saukt par Ilonas Bageles jubilejas koncertu, jo notikuši un notiks ļoti daudz koncertu – viņa dziedājusi garīgo mūziku Latvijas baznīcās programmā „Spārni”, piedalījusies dzimtās Daugavpils „Muzikālajā augustā”, bet, atklājot Siguldas koncertzāles „Siguldas devons” sezonu atskaņoja Latvijas Lielo mūzikas balvu (2012) ieguvušo koncertprogrammu „Cantando y amando” – „Dziedot un mīlot”. Tās pamatu veido Argentīnas, Astora Pjacollas tango, savulaik bijusi arī doma iestudēt novadnieka Oskara Stroka tango, un var tikai apbrīnot Bageles talantu, daudzpusību, uzņēmību un enerģiju.

„Es daru to, kas patīk, ļaujos visiem izaicinājumiem. Gadiem ejot, strādāju ar vairākiem pedagogiem, bet pirmā, kas mani ievirzīja, bija Anita Garanča, kura pati dziedāja klasisko, gan teātra mūziku, strādāja ar aktieriem, ko no viņas pārņēmu – man Daugavpilī izaudzināti aktieri.”

Mūzikas skolā Ilona mācījās kokli, kopš mazotnes dziedāja ansamblī „Daugaviņa”, arī tautas mūzikas ansamblī „Rakari” profesora Ē. Dauguļa vadībā, tāpēc iznācis daudz koncertēt toreizējā PSRS, patika būt uz skatuves un lielā pieredze, protams, vēlāk lieti noderēja. Taču to, ka dziedāšana jāmācās nopietni, Bagelei ieteica vokālā pedagoģe Regīna Petkeviča, kas arī rosināja stāties Daugavpils mūzikas koledžā, un Ilona padomam paklausīja, sekoja studijas Latvijas mūzikas akadēmijā. Tagad viņa pati vada vokālo nodaļu Daugavpils universitātē, kur pati kādreiz mācījās, lai kļūtu par skolotāju.

„Visam pamatā ir klasiskā skola. Ir arī operas solistes, varbūt ne tik plaši pazīstamas, kuras dzied dažādos žanros. Zinām Dināru Rudāni, kura dzied estrādi un džezu, un var brīnišķīgi nodziedāt Nakts karalienes āriju no Mocarta „Burvju flautas”.”

Būdama LNOB soliste kopš 2003. gada, Ilona visplašāko Latvijas klausītāju pulku savai balsij piesaistīja 2009. gadā, piedaloties „Koru karos” ar Preiļu rozā ziedu kori:

„Mēs to nesen ar Gunti Skrimbli atcerējāmies, viņš toreiz man ļāva sadarboties ar Preiļu dziedoņiem, un tas bija brīnišķīgs laiks, muzicējot sestdienās, svētdienās, mēģinot arī pa nedēļas vidu. Un tie bija milzīgi pārbraucieni, jo paralēli man bija jāstrādā arī operā, jāgatavo jaunas lomas – īsts pārbaudījums, bet forši.”

Savu plašo interešu loku mūzikā Ilona pamato ir mīlestību pret mūziku, piedevām viņa ir aktrise, piedalījusies JRT izrādē „Klāvas tantes skūpsts”, kā arī Daugavpils teātra izrādēs, ar kura direktoru Oļegu Šapošņikovu Bagele savulaik kopā strādājusi uz kruīza kuģiem – dziedāja arī tur visdažādāko repertuāru. Ilona arī filmējas, par nozīmīgu darbu sauc seriālu „Katrīna Lielā”, kur satika slaveno Helēnu Mirrenu, arī pašlaik strādā pie kinolomas, kā arī sapņo piedalīties nopietnā dramatiskā teātra uzvedumā.

„Es neatsaku piedāvājumiem, kur var dziedāt citu mūziku. Neesmu izvēlējusies vienu konkrētu virzienu. Dziedu no visas sirds, kā es to jūtu.”

Ilona vairākkārt piepildījusi seno sapni par kopīgiem koncertiem ar Raimondu Paulu, uzstājusies ar Latvijas simfoniskajiem orķestrim, dažādiem mūziķiem, un šogad beidzot izdots par viņas soloalbumu saucamais ieraksts „Ar saviem mīļajiem kopā”. Dziesmas sacerēja komponists Māris Lasmanis un dzejnieks Normunds Beļskis, tas bija labdarības albums kā mediķiem, kuri palīdzēja pārdzīvot smago kovida pandēmijas laiku. Tā dalībnieki vidū bija Ilonas kolēģi opernamā Inga Šļubovska un Rihards Mačanovskis, dziedātāji Normunds Rutulis un Dainis Skutelis, koris „Fortius” u.c.

50. jubilejai par godu dziedātāja sagatavoja koncertprogrammu „Tāda ir dzīve” ar Kurta Veila mūziku, kura 6. oktobrī klausāma LNOB, bet 1. decembrī sveicējus gaidīs jubilejas koncertā Daugavpils teātrī.