Par ģitāristu, mūzikas autoru, producentu, skaņu ierakstu studijas īpašnieku Egonu Kronbergu Latvijas mūzikas aprindās sāka runāt pagājušā gadsimta 90. gados, kad viņš muzicēja dziedātāja Igo pavadošajā grupā. Nesen, 2. aprīlī Egons nosvinēja pusapaļo 55. jubileju, un pa muzicēšanas gadiem pieredze gūta ne tikai sadarbībā ar Igo, bet arī Donu, Andri Ērgli, Uldi Marhileviču, protams, grupā „The Hobos”, kurai tapis atvasinājums „ The Hobos Club”. Egona ģitārspēle skanējusi, darbojoties grupā „ Iļģi”, arī „Skyforger”, bet mūziķim pašam ļoti svarīgs bija projekts „U.K.” – (Rolands) Ūdris un (Egons) Kronbergs, kurš tapa pirms apaļiem 20 gadiem!

Brīnums, ka Egona Kronberga mūzikas ierakstu nav daudz, kaut viņš sacer mūziku, to aranžē, to iemūžina savā mājas studijā. Ir gan cerība, ka šogad varētu nākt klajā Kronberga soloalbums, varbūt uz to pamudināja arī nelielais jubilejas koncerts un talanta cienītāju vēlmes – dzirdēt Egona ģitārspēli.

„Liepājā bija džemseišens jeb zapte, uz kuru sanāca kopā draugi, kopā paspēlējām, pasvinējām, bija tuvākie cilvēki – Mārtiņš Burkevics, Vilnis Krieviņš, Ainars Virga – Liepājas brāļi!”

Vēl ilgi pirms muzicēšanas kopā ar Igo klubā „ utt” Egons spēlēja ģitāru Durbes kultūras nama ansamblī, kuru vadīja Viktors Boks. Instrumentu viņš septiņpadsmit gadu vecumā sāka apgūt paša spēkiem, mūzikas skolā Egons nav gājis, tiesa, skolas korī dziedāja, bet speciālas izglītības viņam nav.

"Pamācījos Liepājas mūzikas vidusskolā, bet pamācījos pāris gadus – tolaik mācīja klasisko ģitāru. un tā nebija , kuru gribu mācīties. Bet neviens instruments nav viegls, arī akordus iemācīties prasa zināmu piespiešanos. Toreiz ģitāru man aizdeva draugs – Uldis Kalniņš.”

Tā Egons sēdēja mājās un mācījās spēlēt. To pat izdevās veiksmīgi noslēpt no vecākiem, vidusskolu jauneklis pabeidza ar labām atzīmēm. Sekoja dienests Piemaskavā, kur Kronbergs, par laimi, nokļuva ansambļa dalībnieku vidū. Sameloja, ka labi spēlē, un arī daudz dienesta gados iemācījās.

„Runas uzreiz tur aizgāja, kā cietumā – esot kaut kāds čalis no Latvijas, kas spēlē giču. Bija cilvēks no Ukrainas, ģeniāls taustiņnieks, kas organizēja grupu – mums bija lielisks kontakts.”

Lielu ietekmi uz Egona ģitārspēli atstāja vispirms ārzemju slavenākie mūziķi, idejiski viņš iedvesmojies no pašmāju mūziķiem, sākot ar Ainaru Virgu, un savulaik „Līvu” koncertus Kronbergs bieži apmeklējis. „Līvu” dziesmas viņš spēlēja arī kopā ar Igo, repertuārs pamazām paplašinājās, taču tā saucamās koverversijas Egonam ne visai patīk. Drīzāk – nepatīk kopēt, vairāk patīk radīt pašam.

„Ar Igo daudz koncertējām, pirms radās „The Hobos”, kas ir atvasinājums no Igo grupas, kurā spēlēju es, Mārtiņš, Vilnis un pianists Juris Kristons.”

Izrādās, arī Rolands Ūdris ir liepājnieks – 18. maijā viņam 50. jubileja! – un Egonam deviņdesmito gadu beigās pietika spēlēt svešu mūziku: gribējās radīt pašam. Pilnīgi dabiski bija to darīt ar Ūdri kā solistu un viņa angļu tekstiem.

„Mūzika man toreiz galvā skanēja, bet es kaut kā kautrējos, par lirikām nemaz nerunājot. Ir dīvaini dziesmu tekstus saukts par dzeju. Tad Mārtiņš iepazīstināja ar savu kreatīvo čomu Ūdrīti. Uztaisījām mēģinājumu, es paķēru ģitāru un aizbraucu uzspēlēt. Man vēl ir pirmā mēģinājuma ieraksta kasete. Ūdris jau domāja angliski…”

1999.gadā izdots albums „Numbvision”, notika koncerti, bet 2005. gadā Rolands un Egons izveidoja apvienību „U.K.”. Tās vienīgā albuma nosaukums ir „K.U.” – „ Kronbergs. Ūdris”, un tas kļuva saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu kā 2005. gada labākais popalbums un dziesma „Pekinā ir auksti”  tika atzīta par 2005. gada labāko popdziesmu!

„Tas mums ar Ūdri bija šoks! Labi, debija, vēl kaut kāda balva, bet ne jau labākais popalbums! Ne jau labākā dziesma!”

Egons jau sen ir rīdzinieks, vienlaikus sirdī palicis liepājnieks, tālab ar lielu prieku uztvēra ziņu, ka grupas „The Hobos” vārds tiks iemūžināts Liepājas rokmūzikas slavas alejā. Šim notikumam par godu 25. maijā Liepājā pie alejas, blakus koncertzālei „ Pūt, vējiņi” skanēs koncerts, kurā uzstāsies godalgotie mūziķi: Rita Trence, Valdis Skujiņš, Guntars Račs, Jānis Strazds, bijušie orķestra „Neptūns” mūziķi – Jēkabs Ozoliņš, Ingus Šplīts, Jānis Polis, Jānis Narkevics, Ivo Fomins, Māris Vītols un grupu „The Hobos”, „Tumsa” , „K.R.E.D.O.” dalībnieki.

Kādreizējais „The Hobos” gan transformējies par klubiņu, mūziķiem sadarbojoties ar solistiem Ralfu Eilandu, pēdējā laikā Horenu Stalbi un Alex no grupas „Alum alu”.

„Laiku pa laikam kaut ko uzspēlējam, mums labi līmējas ar Mārtiņu un Vilni. Esam spēlējuši arī ko citu, bet „The Hobos” dziesmas ir radītas, un tās ir foršas!"

Līdztekus Egons Kronbergs, kas spēlē ne tikai ģitāru, bet arī ukuleli, mandolīnu, bandžo u.c., čakli darbojas savā studijā, priecājas par daudzajām ģitārām un rada mūziku. Dziedāt pats gan viņš publiski vēl nav saņēmies, kaut daudzu uz to mudina, un, spēdams nospēlēt visu vai gandrīz visu, izcilais ģitārists priecājas par katru izdevību to darīt kopā ar domubiedriem.