Grupas „Colt” soliste, dziedātāja un dziesmu autore Elīna Krastiņa Latvijas populārajā mūzikā sevi pieteica jau 2004. gadā. Elīnas dziesma „Viņi lūdz” tika atzīta par 9. vērtīgāko aptaujā „Muzikālā banka”, un dziedātāja joprojām ir pateicīga producentam Aigaram Disbergam, kurš ierosināja iesācējai uz skatuves savu dziesmu ieskaņot profesionālā studijā un startēt aptaujā.

Toreiz Krastiņa pirmoreiz sastapa daudzus no tiem Latvijas mūziķiem, kurus iepriekš bija dzirdējusi radio vai par viņiem lasījusi laikrakstos. Ar dažiem pirmā iepazīšanās pārauga sadarbībā. Elīna Krastiņa dziedājusi kopā ar Hariju Ozolu projektā „Romeo”, liepājnieku Ediju Šnipki, dziedošo aktieri Aināru Ančevski. Visstabilākā sadarbība ir ar novadniekiem – Gunti Vecgaili un apvienību „Stradivari”, dziedāts kopā ar Hariju Joniškānu, jo arī Elīna ir no Valmieras – viņas vecāki, pēc profesijas mediķi, muzicēja slavenajā ansamblī „Kvelde”.

„Mēs kā ģimene manā bērnībā mēdzām muzicēt kopā, un tas, ka jāmācās mūzikas skolā, bija organiski. Mani piesaistīja klavieres, spēlēju jau kopš 5 gadu vecuma. Ar tēti kopā muzicējām vakaros, piesaistījās arī brālis ar ģitāru, kopā arī dziedājām.”

Krastiņu ģimene savu muzikalitāti apliecināja arī šovā „Dziedošās ģimenes”, un dziedāt Elīna sāka jau bērnudārzā. Skolā sekoja koris, ansamblis, koncerti, konkursi. Krastiņa beigusi Valmieras mūzikas skolas klavieru klasi, taču izraudzījās studēt ko citu, nevis mūziku:

„Mūzikas skolas pedagogi, mani satiekot saka, ka man vajadzēja apgūt ar mūziku saistītu profesiju. Kad satieku ķīmijas skolotāju, viņš saka, ka vajadzēja studēt ķīmiju.

Kad mācījos vidusskolā, pētīju profesijas, kura derētu arī laikos, kad ar mākslu nevar nodarboties. Protams, to pārspriedu ar vecākiem, un, beidzot vidusskolu, izraudzījos ar ekonomiku un uzņēmējdarbību, jo padevās arī matemātika. Arī valodas aizrāva, tad nu izraudzījos pamatu – Banku augstskolu, un uzņēmējdarbība jau arī ir saistīta ar mūziku, kur tāpat daudz ko vadām, ir mārketings, un visas šīs zināšanas man noder arī dziedātājas karjerā.”

Ikdienā Elīna Krastiņa strādā ar mūziku nesaistītu darbu, taču dziedāšanu viņa nesauc par hobiju, bet gan par savu īsto dzīvi. Radošu projektu ir daudz, bet visbiežāk tā ir grupa "Twisted Four", ar kuru dziedātāja uzstājas dažnedažādos pasākumos. Viņa izpilda daudzveidīgu repertuāru, kurā ir ap 300 dziesmu vairākās valodās. Elīna dzied citu autoru skaņdarbus un komponē arī pati, tapuši apmēram 30 studijas ierakstu solo un ar vairākiem duetu partneriem.

„Mūzikā dzīvoju dienu no dienas. Parasti smejos, ka esmu deklarēta automašīnā, un attālums līdz sadarbības partneriem nekad nav noteicošs. Pat nezinu, kā viņi mani atrod, dažreiz esam pazīstami no citiem pasākumiem. Man ļoti patīk šīs sadraudzības, jo tās ļauj būt aktuālam sev pašai.”

Lielākoties Elīna sastopama Vidzemē – Valmierā, Cēsīs, Rīgā, arī Ogrē, kur Krastiņa vada raidījumus „Dzīvā skatuve Ogrē”, kurā koncertus sniedz Latvijas grupas un muzikāli projekti. 5. februārī, kad Elīna svin 35. jubileju, kanālā Re TV viņa būs redzama kā grupas „The Rolltones” koncerta vadītāja. Tāpat viņa atrod laiku savai ģimenei, jo sevišķi dēlam, kas ir ļoti muzikāls, un, protams, hobijiem - no motocikla līdz rokdarbiem.

Bet vēl līdz 7. februārim var piedalīties akcijā - „Saucam kopā Cēsis”. Elīnas Krastiņas sacerētajai dziesmai, kas radās kā sveiciens Cēsīm Jaungadā, taps videoklips, kurā apkopos cēsinieku un ikviena interesenta iedejotās dziesmas videoversijas.