Marija Naumova atzīst, ka ģimene viņai tomēr ir pirmajā vietā, tāpēc nav iznācis tik daudz koncertēt, tikties ar publiku, kā būtu gribējies. Taču ik pa brīdim un regulāri iemīļotā soliste tiekas ar klausītājiem dažādas noskaņas koncertos, ieskaitot Ziemassvētkus, kad noteikti skan „Māte Marija”, viņas repertuāra laikam populārākais skaņdarbs, kas īsti vietā ir Mātes dienā. To svinam maija mēnesī, kad uzmanību parasti saista arī Eirovīzijas dziesmu konkurss. Tas, pateicoties Marijas uzvarai, 2003. gadā atceļoja arī uz Rīgu, taču Naumova pēc dziesmas „I Wanna” panākumiem nevēlējās darboties deju un popmūzikas stilā.
Dziedātāja nesen atgriezusies no Ukrainas, kurp veda labdarības pakas, un, kaut brauciens bija smags, tas arī sniedza enerģiju un pārliecību, ka dots devējam atdodas. Atpūsties gan Marijai nav laika, jo atvaļinājuma vietā Naumova drīz ķersies pie jubilejas koncertu gatavošanas, uz kuriem aicina no augusta līdz oktobrim.
Tieši pateicoties Eirovīzijai, Marija sāka sacerēt mūziku, ko turpina darīt joprojām, taču toreiz uzvara toreiz bijusi ļoti negaidīta. Viņa uzskata, ka kopš tiem laikiem konkurss kļuvis daudz tehnoloģiskāks, taču klausītāji joprojām balso par personību: „Cilvēki balso par cilvēku”. Toreiz panākumus nesa Marijas numura ideja par pārģērbšanos, viņai iešāvās prātā izspēlēt šādu joku, mainot tērpus. Toreiz dziedātāja numuru izplānoja kopā ar Irinu Bogeruku, kas tagad ir Daugavpils teātra galvenā horeogrāfe, bet veiksmi nesušos kostīmus šuva Odeta Birmane.
Kopš tā laika, protams, daudz kas mainījies, Naumova vairākus gadus nodzīvojusi Francijā, līdz ar dēla skolas gaitu sākumu, atgriezusies Latvijā. Diemžēl dziedātāja bija spiesta likvidēt savu bērnu un jauniešu studiju, kas darbojās Rīgā, savukārt Naumovas fona dziedātāja Līga Robežniece tagad sākusi strādāt Latvijas radio 2 par mūzikas programmu vadītāju:
„Līga man vienmēr kaut kur blakus. Iepazināmies televīzijas konkursā „Meklējam solisti”, viņa startēja pirmajā, es otrajā gadā.”
Marija Naumova saviem projektiem allaž pulcējusi profesionāļu komandu, vai nu tas būtu koncerts, vai albuma ieraksts, taču savas pastāvīgas grupas izveide nebija dziedātājas plānos. Protams, liela nozīme viņas daiļradē bijusi sadarbībai ar Raimondu Paulu, taču pirmais darbaudzinātājs Marijai mūzikas jomā bija komponists, aranžētājs, mūzikas teorētiķis, saksofonists un ievērojams skaņu režisors Igors Jakovļevs, kas saņēmis Lielā Kristapa balvu par savu veikumu Rīgas kinostudijā. VEF kultūras pilī viņš izveidoja bērnu vokāli instrumentālo ansambli „Rondino”, kurā septiņus gadus dziedāja arī Marija:
„Nebija daudz ansambļu, kurā bērni paši dziedāja un muzicēja. Es tolaik strādāju Rīgas kinostudijā, dublēju filmas. Dzidra Ritenberga man piedāvāja lomu filmā „Svešs gadījums”, es izturēju konkursu, bet komisija no Maskavas teica, ka meitene ar brillēm nederēs. Es to ļoti pārdzīvoju, un tobrīd tētis radio bija dzirdējis paziņojumu, ka „Rondino” uzņem dalībniekus”. Mani uzreiz pieņēma, dziedāju ar Normundu Jakušonoku, bija ļoti labs muzikālais sastāvs. Igors Jakovļevs paliks man sirdī dziļi, dziļi, viņš ar mums strādāja tā, kā tagad laikam neviens vairs nestrādā.”
Marija ir pateicīga arī Vilnim Kundrātam, kas jau 90. gados Naumovu ievēroja klubā „Bimini” un uzaicināja viņu dziedāt grupā „Boogie Drivers”: „Viņš bija pirmais, kas man mācīja, kur pareizi „iestāties”, kā pabeigt dziesmu.”
Marija nav apmeklējusi mūzikas skolu, visu apguvusi jau praksē, iepazinās ar akordeonistu duetu, ar kuru sagatavoja šansonu programmu. Pēc tam nākamais solis karjerā bija iepazīšanās ar Maestro Paulu, un jau 1998. gadā uzstājās viņa koncertā LNO. Līdz šai dienai, dziedot „Māte Marija” , dziedātājai acīs ir asaras, šo skaņdarbu viņa nosauca par likteņa dāvanu.
Pateicoties izdevējam Arvīdam Mūrniekam, Marija iepazinās ar Niku Matvejevu, ar kuru sadarbojās albumā „Ieskaties acīs”, un Niks, savukārt, iepazīstināja ar Mihailu Medvedjevu, kurš ieskaņojis teju visus Naumovas albumus – nu jau deviņus.
Jau 16 gadu vecumā Marija sev atklāja Patrīcijas Kāsas daiļradi, klausoties viņas dziesmu „Jaunkundze dzied blūzu”, rezultātā aizrāvās ar visu francisko un, protams, sāka mācīties franču valodā. Kad tajā radās ideja ieskaņot albumu, dziedātāja iepazinās ar Astru Skrābani, kura raksta skaistu dzeju franciski un arī latviski un pašlaik dzīvo Ventspilī. Tur Naumova uzstāsies 6. augustā, bet viņas fiesta latino ritmos Latviju pārskanēs, sākot ar 24. augustu līdz pat oktobra vidum. Marijas jubilejas koncertu plānā ir Jelgava, Liepāja, Dzintari, Cēsis, Jūrmala, Valmiera, Ogre, Daugavpils, Rēzekne, atskatoties uz 30 skatuves gadu repertuāru, ieskaitot sadarbību ar franču mūziķiem. Var jau būt, ka ap šo laiku tiks izdots arī albums, bet Marija par to izsakās noslēpumaini, savukārt dzimšanas dienu, kas ir 23. jūnijā, svinēs kopā ar vīru un dēlu kādā ceļojumā tepat pa Latviju:
„Man vienkārši patīk būt mājās, būt ar ģimeni. Es izaugu ar mammu aktrisi, man mammas bērnībā nemaz nebija tik daudz, cik gribējās. Piemēram, mamma nekad nebija uz manu dzimšanas dienu, kas ir jūnijā, bet teātrim jūnijā un jūlijā vienmēr bija viesizrādes. Tas ir iemesls, kāpēc es sapratu, ka jābūt blakus savam dēlam, iedot buču pirms miega.”
Naumova savos koncertos ne tikai dzied, bet cenšas klausītājiem atklāt ko jaunu – tie bijuši veltīti Parīze vai, piemēram, romances žanram, un šādos pasākumos viņa ne tikai dzied, bet arī stāsta. Nesen šis cikls noslēgts, jo laiks ķerties pie jubilejas koncertiem, kuros piedalīties Marija uzaicinājusi arī savu šova „Dejo ar zvaigzni” partneri Agni Rūju, un būs arī citi īpašie viesi:
„Iekšēji sevi pozicionēju, ka esmu vairāk aktrise nekā dziedātāja. Un man ir vajadzīgs kāds cilvēks blakus.”
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X