Savā daiļradē šie rīdzinieki iespaidojušies gan no mūsu pašu „Prāta Vētras”, gan no popmūzikas klasiķiem – bītliem. Grupa „Sudden Lights” klajā laidusi jau trīs albumus, un tomēr pieskaitāma Latvijas jaunajiem mūziķiem. Gados būdami jauni, šie četri puiši savos koncertos piesaista par sevi jaunāku auditoriju, tomēr var ar savām dziesmām ieinteresēt jebkuras paaudzes klausītāju kaut vai tāpēc, ka ir mūzikas profesionāļi. Piemēram, dziedātājs Andrejs Reinis Zitmanis spēlē klarneti Liepājas simfoniskajā orķestrī, turklāt ir saucams arī par galveno dzejnieku dziesmām, kas vēsta par dzīvi, attiecībām, pasauli kā tādu. Kā tās skan, varēs dzirdēt klātienē „Sudden Lights” koncertu sēriju, sākot ar Jelgavu līdz Rīgai, kur programma „Miljards vasaru” skanēs „Hanzas peronā”.

„Iepriekšējā albuma koncerttūri mums tā arī neizdevās pabeigt kovida ierobežojumu dēļ,” atzina „Sudden Lights” solists, „tad nu beidzot ceram sastapt savus klausītājus savos koncertos ar savām dziesmām. Tad nu ceram kārtīgi nosvinēt albuma iznākšanu.”

Grupas pirmsākumi rodami jau 2012. gadā, kad visi četri dalībnieki mācījās Pāvula Jurjāna bērnu mūzikas skolā dažādu instrumentu spēli. Andrejs Reinis Zitmanis uzņēmās iniciatīvu grupas veidošanā, tajā spēlē arī viņa trijus gadus jaunākais brālis Kārlis Matīss Zitmanis, kas mūzikas skolā bija vijolnieks, bet tagad spēlē ģitāru. Tāpat kā skolā bungas spēlē Mārtiņš Matīss Zemītis, bet gluži dabiski no obojas pie dziedāšanas un ģitārspēles pārgāja Andrejs

„Sākām ar dziesmu kaverversijām, mēģinājām mūzikas skolas klasītēs pa vakariem.”

Basists Kārlis Vārtiņš toreiz bija obojists, un viņam patīk uzsvērt, ka grupa sākās ar draudzību. Un ar Andreju viņi pa īstam sadraudzējās obligāto klavieru konkursā.

Savu nosaukumu "Sudden Lights” četrotne izdomāja pirms sava pirmā lielā koncerta privātskolā „Patnis”.

„Tolaik šķita, ka nosaukums angļu valodā - tas ir īstais ceļš, ko iet. Pirmais uzstādījums bija, ka jābūt vārdam "gaisma", jo gribam ar savu mūziku dot kaut kādu gaišumu pasaulei, kas mēdz būt diezgan traka un skumja.”

Andrejs un Kārlis Vārtiņš uz mūzikas skolu gāja kopā, pa ceļam daudz runāja par mūziku, un sākumā gaumes atšķīrās. Tolaik vēl nebija Spotify, dažus diskus viņi klausījās ar CD atskaņotāju, to vidū arī „Prāta vētras” albumu „Vēl viena klusā daba”. Līdzīgi jelgavniekiem „Sudden Lights” mūzika ir demokrātiska un ļoti melodiska, 2018. gadā jaunajai grupai radās iespēja iesildīt „Prāta vētras” „Skārda bungu” tūri:

„No viņiem esam pārņēmuši attieksmi pret to, ko darām – spēlētprieku, un to, ka grupas pamatā ir četri cilvēku draudzība, nevis esam savākušies, ka vajadzēja to vai citu instrumentu. Varbūt neesam superprofesionāli kā instrumentālisti, bet esam kopā tāpēc, ka mēs to gribam darīt. Un „Prāta Vētra” ir daudzveidīga grupa, kuras mūzikā gana daudz dziļuma.”

Meldiņu visi „Sudden Lights” puiši var noturēt, un viņu mūzikā ir arī daudzbalsība, taču Andrejs Reinis Zitmanis ir ne tikai solists, bet arī grupas līderis. Piemēram, Kārlis Vārtiņš sākumā domāja, ka spēlēšana aprobežosies ar skolas ballītēm meiteņu priekšām, savukārt Zitmanis vecākais uzstāja, ka jāiet tālāk.

„Sapnis par grupu bija lielāks mūsu galvā, nekā īstenībā. Žēl, ka no tā laika maz saglabājies, ko paklausīties, kas būtu interesanti mums pašiem.”

Koncerrtturnejai mūziķi pamatīgi iesildījušies šovasar, kad bijis daudz muzikālu notikumu, apceļoti visi Latvijas novadi. Notika debija Daugavpilī, kur „Sudden Lights” sagaidīja tikpat labi kā citur.

Ar savām jaunajām muzikālajām idejām puiši pulcējas Zitmaņu lauku mājās, kur uzspēlē futbolu, uzgrilē, tad ķeras pie instrumentiem un veido melodijas, kam Andrejs saraksta vārdus.

„Tur arī tapusi lielākā daļa mūsu mūzikas – lauku vidē, tālu no pilsētas trokšņiem, kur varam nolikt malā citas ikdienišķās lietas un veltīt visu savu laiku mūzikai.”

 Šobrīd „Sudden Lights” dalībnieki cenšas sasniegt statusu, ka mūzika ir viņu pamatnodarbošanās. Divi no viņiem turpina studijas mūzikas jomā, bet Kārlis Vārtiņš, beidzis RTU, vada projektus tehnoloģiju uzņēmumā.

Ja iepriekš „Sudden Lights” savos koncertos vairāk sadarbojušies ar daiļā dzimuma mūziķēm, ieskaitot grupu „Astro’n’out” dziesmā „Haosā”, kas guva labus panākumus un tika atzīta par 2020. gada Radiohitu Zelta Mikrofonā, tad šajā koncertturnejā sadarbības partneris ir jaunās paaudzes reperis Zeļģis:

"Viņš ļoti rūpīgi skatās uz savu dziesmu muzikālo noformējumu, kā tas nav bieži hiphopā. Mūsuprāt, tas ir ārkārtīgi kvalitatīvs produkts, tāpēc nolēmām kopā ieskaņot mūsu dziesmu „Jasmīns”.

Mūsu plāns ir turpināt darīt šo lietu, kamēr tas mums sagādā prieku, un tā, lai būtu nepārtraukta izaugsme gan mūsu kvalitātē, gan sekotāju skaitā. Lai mēs ar savu prieku varam vairot kāda cita prieku!”