2021. gada pēdējā raidījumā Daiga Mazvērsīte atskatās uz gada laikā paveikto - bija īpašas jubilāru stundas, diskusijas par mūzikas aktualitātēm, piemēram, Latvijas piedalīšanos Eirovīzijas dziesmu konkursā, jaunu albumu un koncertu analīze, pie mikrofona nāca komponisti, mūziķi, dziedātāji un citi mūzikas nozares speciālisti.

Visvairāk uzmanības, protams, tika veltīts tieši jubilāriem, kuru vidū bija, piemēram, grupa „Vaidava” par godu 40. Jubilejai: ansambļa dibinātāji, mūsu rokmūzikas veterāni Pēteris Šiliņš un Juris Bodnieks ciemos uz Latvijas radio 2 nāca šī gada jūnijā – mūziķi atcerējās ansambļa pirmsākumus un piedzīvojumiem bagāto muzikālo karjeru.

Kolektīvā daiļrade bija cieņā arī grupai „bet bet”, kuras dibinātāji – Guntars Račs un Zigfrīds Muktupāvels bija „Nošu atslēgas” viesi 18. februārī, toreiz vēl īsti nenojaušot, vai ansamblis drīkstēs savu apaļo 30. Jubileju atzīmēt ar koncertiem. Par laimi, vasarā tas bija iespējams, tika atvērta arī grupas “bet bet” 60 populārāko dziesmu nošu grāmata.

Grupas „bet bet” dalībnieks Guntars Račs pieminēja kantrī grupu ar Gada zelta albuma lauriem, un arī tāda saruna „Nošu atslēgā” bija, kad Daiga Mazvērsīte intervēja Agri Gedroviču, grupas „Sestā jūdze” līderi, dziesmu autoru un dziedātāju – augustā "Sestā jūdze" izdeva jaunu albumu ar 14 dziesmām, gads bija koncertiem piepildīts, no kuriem pēdējais skanēja Ziemassvētkos, un 19. augustā Agris viesojās raidījumā „Nošu atslēga”

Šlāgermūziku „Nošu atslēgas” raidījumos pārstāvēja 2021. gada jubilāri Santa Kasparsone un Jānis Kalniņš („Roja”) telefona intervijās, kā arī grupas „Baltie lāči” dibinātājs Andris Baltacis par godu viņa grupas 15. Jubilejai. Janvārī pie „Nošu atslēgas” mikrofona stājās viņa kolēģis, dziedātājs un dziesmu autors Atis Auzāns, par godu savai pusgadsimta jubilejai. Gada sākumā raidījums bija veltīts desmit gadu atcerei, kopš mūsu vidū nav Mārtiņa Freimaņa, tomēnes 90. jubilejā atcerējāmies arī lielisko mūziķi, diriģentu, komponistu, vispirms Rīgas estrādes orķestra muzikālo vadītāju, tad Latvijas radio estrādes un vieglās mūzikas orķestra galveno diriģentu Alni Zaķi, kas brīnišķīgi spēlēja vijoli, arī saksofonu un klarneti, bija apveltīts ar pasakainu humora izjūtu un prātam neaptveramām darba spējām.

Savulaik par vienu no labākajiem estrādes dziedoņiem Alnis Zaķis nosauca arī  instrumentālatslēdznieku pēc profesijas, mūziķi pēc aicinājuma Zigfrīdu Račiņu, kuru 15. aprīļa raidījumā „Nošu atslēga” atcerējāmies 85. jubilejas sakarā. Savukārt bezbēdīgā trio „Eldorado” dalībnieki Arvīds Mūrnieks un Andris Koļesņikovs atnāca ciemos uz Latvijas radio 2, lai šajos Jāņos atcerētos savu sprādzienam līdzīgo veikumu latviešu populārajā mūzikā. „Galvenais, lai būtu jautri” – ar šādu saukli „Eldorado” 1997. gadā izdeva albumu, piezvanījām arī Inesei Naglei uz Franciju.

Arī tālākus ceļus ar „Nošu atslēgas” mikrofonu rokā Daiga Mazvērsīte mēroja 2021. gadā – devās uz Valku pie pilsētas kapelas „Bumerangs”, kas augustā svinēja 35. jubileju, brauca arī uz Liepāju, lai ar Ivo Fominu aprunātos par viņa jauno albumu „Cilvēks”, un protams, uz sarunu lūdza arī šī gada lielo jubilāru, komponistu Imantu Kalniņu. Simtgadnieces - pianistes un komponistes Elgas Igenbergas daiļradi 2021. Gadā atgādināja gan jauni ieskaņojumi, gan pavasarīgs koncerts VEF Kultūras pilī, par kuru stāstīja tā iniciatoru, orķestra Rīga diriģents Valdis Butāns, kā arī koncerta vadītājs, aktieris Gundars Āboliņš, kura ģimeni ar Igenbergu jeb Elgas tanti saistīja ilga un cieša draudzība.

Raidījumā skanošo Elgas Igenbergas dziesmu „Jaungada naktī” kopā ar muzikālo apvienību „Vintāža” dziedāja Rūta Dūduma-Ķirse, un „Nošu atslēga” 3. jūnijā tapa par godu Rūtas 30. jubilejai. Raidījumā par godu zīmīgiem šūpuļsvētkiem ciemojās arī dziedātāja Elīna Krastiņa un Dina, kādreizējā meiteņu ansambļa „Šķembas” dalībniece, kas vēlāk izveidoja spožu solokarjeru.

Par jubilejām runājot – apaļi 40 šogad apritēja postfolkloras grupai „Iļģi”, 35 gadi arī grupai „Opus Pro”, par ko stāstīja Harijs Zariņš. Tai pašā 1986. gadā tika sarīkota arī pirmā profesionāļu aptauja, kas vēlāk pārtapa Raimonda balvā, par ko „Nošu atslēgā” stāstīja Aivars Hermanis un Andris Grīnbergs. No aptaujas izauga pasākums Latvijas mūzikas ierakstu Gada balva, kas pēdējos gados jau pazīstama kā „Zelta mikrofons”. Tā sacensībai pieteikts arī akordeonistes Initas Āboliņas albums „Noktirnes” – Initas kolēģi aptaujās ir arī dziedātājs Andris Ērglis un Ingus Šplīts ar albumu „Sajūtu vējš”, arī jaunā dziesminiece Būū jeb Ilze Fārte ar savu „Albūūmu” un Ineta Rudzīte ar Gunāra Freidenfelda dziesmu albumu. Arī par šiem notikumiem vēstīja „Nošu atslēga”, tāpat kā par koncertu "Krastā saviļņots" un Žorža Siksnas jauno albumu „Izzudušās pēdas” ar Aleksandra Kublinska mūziku. Latvijas radio 2 studijā paviesojās arī dziedātājs Adrians Kukuvass un ģitārists Mārcis Auziņš; komponists un pianists Māris Lasmanis; dziedātājs un dziesmu autors Fēlikss Ķiģelis; mūziķis, grupu „Krasts” un „Juke Box” dalībnieks Modris Laizāns un citi. Aivaru Brīzi atcerējās viņa dēls Kristaps un Aivara dzīvesbiedre Elita Veidemane, kuras māsa Raimonda Vazdika bija „Nošu atslēgas” viešņa 2. Septembrī.

Jā, šis kārtējoreiz mūzikā ir bijis ieguvumu, un arī zaudējumu gads – trompetists Zigurds Linde, dziesminieks Gunārs Meijers, dziedošais aktieris Guntis Skrastiņš, kurš 8. aprīļa raidījumā Nošu atslēga stāstīja par savu brāli Imantu. No mums šķīrās arī komponists Mārtiņš Brauns, kas solīja kādu laiciņu pēc savas 70. jubilejas pats atnākt uz interviju, bet šajā septembrī par Braunu un mūziklu „Mauglis” notika saruna ar aktieri Igoru Siliņu.Pirms dažām dienām mūžības durvis aizvērās aiz dziedātāja Alexa no „Opus Pro”. LR2 klausītājiem bija iespēja dzirdēt arī sirsnīgas sarunas ar dziesminieci Silviju Silavu un dziedātāju Daini Dobelnieku, sūtījām sveicienus 90. jubilejā uz Ameriku Ilmāram Dzenim, atcerējāmies mūziķi Aldi Drēģeri un citus.

2022. gadā „Nošu atslēga” no ceturtdienas pārceļas uz sestdienu, plkst. 17.05. – uz tikšanos jaunajā gadā Latvijas radio 2 vilnī!