Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz vairāk jautājumu par ēkas jumta seguma maiņu, seguma materiālu izvēli, apdari un konstrukcijām.

1.jautājums. Gribam nomainīt veco jumtu uz metāla dakstiņiem. Pašlaik koka dakstiņi, virsū šīferis. Spāres ir labas, bet nav vienā līmenī. Kā tās varētu izlīdzināt? Vai ar latojumu? Vai tomēr vajadzētu likt jaunas spāres?

2.jautājums.Mājai ir bituma šindeļu jumts. Vēlos to nomainīt uz metāla dakstiņu profilu. Vai ir iespēja jauno jumta segumu montēt virsū esošajam jumta segumam? Ja var, tad kā to pareizi izdarīt?

3.jautājums. Izbalējis metāla dakstiņš. Bija sarkans, palika balts, virsmai ir polimēra aizsargkārta. Vai ir krāsa ar kuru jumtu varētu pārkrāsot?

4.jautājums. Vēlos renovēt vecu divstāvu koka māju, celta no baļķiem un dēļiem, apmūrēta ar silikāta ķieģeļiem, nav siltināta. Starp koka konstrukciju un ķieģeļiem ir gaisa sprauga. Mājai ir gāzbetona piebūve, otrais stāvs no koka brusām un OSB apšuvuma. Kā māju siltināt? No ārpuses vai iekšpuses? Vēlos, lai gala rezultātā mājai būtu vienveidīga fasāde.

5.jautājums. Kādus Jūs redzat plusus un mīnusus, ja mājas karkass tiek pilnībā izliets no betona, arī jumts. Paredzamās mājas platība 130 kvadrātmetri.

6.jautājums. 190-220mm starpstāvu koka pārsegums. Uz tā vēlos izveidot silto grīdu. Kādi būtu labākie risinājumi?

7.jautājums. Ēkas cokola siltināšana. Darba plāns: notīrīt ēkas cokola daļu, aizdarīt cokola daļas caurumus, ieklāt bitumena vertikālo hidroizolāciju, 100mm biezu ekstrudēto putupolistirolu, stiegrojuma sietu, stiegrojuma kārtu, dekoratīvo apmetumu. Ar ko labāk aizdarīt cokola caurumus?