Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būveksperta padomi un ieteikumi, lai varētu izveidot ugunsdrošu, izolētu pirts dūmvadu.

1.jautājums. Kā pareizi veidot pirts dūmvada ugunsdrošu kasti? 80cm attālumā virs pirts griestiem ir vēja plēve un metāla jumts. Ko darīt ar vēja plēvi jumta daļā? Vai stiprināt pie skursteņa?

2.jautājums. Kā pareizi no ārpuses siltināt simtgadīgu guļbūvi? Vai pietiks ar 50mm akmens vates kārtu? Vai vajadzīga arī pretvēja plēve? Virspusē plānojam likt spundētos dēļus.

3.jautājums. Ceļam māju no keramzīta blokiem. Pārsedžu garums 2,5m. Plānojam izmantot U veida pārsedžu blokus 300×200 5MPa, 12mm stiegrojums. Ar kādu maisījumu jāaizpilda pārsedzes?

4.jautājums. Vēlamies saglabāt deviņdesmitgadīgu koka grīdu, zem dēļiem ir smilts. Iespējams, arī lāgas. Nelielā vietā grīda puvusi, bet pārejā lietojamā stāvoklī. Kā pareizi rīkoties neņemot nost veco grīdu? Likt vati vai OSB? Paredzēts lamināta klājums.

5.jautājums. Vai putas ar kurām montē logus un durvis uzsūc mitrumu? Ja jā, tad ko lai izmanto? Ja skrūvē logus un durvis ar speciālām kronšteina skrūvēm, tad paliek neglīts nobeigums. Kā rīkoties?

6.jautājums. Griestu „pīrāgs”: profils, 2-10mm OSB, rīģipsis. Kāpēc izspiež skrūves? Skrūvju galvu vietas nav stiegrotas ar sietu.

7.jautājums. Kā tikt vaļā no skudrām zem grīdas? Cīnos jau 10 gadus. Grīdas „pīrāgs”: 5cm betona klons, 10X10cm brusas, starp tām 8cm putuplasts un dēļu grīda.