Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz piedāvājam atbildes uz šādiem klausītāju jautājumiem.

1.jautājums. Pašu spēkiem būvējam māju. Mājai ir gāzbetona sienas. Ir pienācis brīdis montēt PVC logus. Jautājums  par loga novietojumu ailē. Logam ir jāatrodas ailes vidū, iekšmalā vai ārmalā? Un vai vispār tam ir kāda nozīme?

2.jautājums. Ar ko būtu labāk nosiltināt puspagraba koka griestus, tie kalpo kā vienas istabas grīda. Vecie grīdas dēļi ir labi un stabili, likti uz kokā sijām.

3.jautājums. Koka karkasa māja, aplikta ar balto silikāta ķieģeli, celta ap 1970. g. Augsti gruntsūdeņi, attiecībā pret ielu māja ir bedrē. No mitruma apakšējais vainags bojāts, ķirmju izēsts. Vai apakšējo vainagu  var nomainīt ar fibo blokiem vienā rindā, iegūstot pamatu augstumu apmēram 20cm,  un uz  blokiem likt jaunu vainagu? Vai bloki jālīmē pie esošā pamata, vai vienkārši jāliek uz pamata, vai jāatdala ar ruberoīdu? Vertikālās karkasa brusas paredzēts nozāģēt vajadzīgajā augstumā un stutēt  uz jaunā vainaga, kā arī  mainīt vainagu pa posmiem.

4.jautājums.Vēsturiska koka māja, celta pirms 100 gadiem. Bēniņu vietā jāizbūvē mansarda stāvs. Bēniņu stāvs apšūts tikai ar vienu dēļu kārtu, dažās vietās ir spraugas starp dēļiem. Kā veidot siltinājumu  mansarda izbūvei?

5.jautājums. Pirms 50 gadiem celtas privātmājiņas restaurācija. Lietus laikā cauri ķieģeļu sienai uz  palodzes sūcas ūdens. Šīfera jumts ir tik pat vecs, bet šobrīd netek. Koka logi bojāti, ziemā ātri izsalst. Ar ko sākt? Kāda ir darbu  secība?

6.jautājums. 3stāvu  daudzdzīvokļu 103sērijas māja, pirmais stāvs. Māja nav siltināta, tās galējā siena ir nelīdzena.  Celtnieki  nopirkuši kokšķiedras siltumizolācijas plāksnes. Vai siena pirms plākšņu uzklāšanas  ir jāizlīdzina? Kāda ir darbu secība?