Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz klausītāji ir iesūtījuši šādus jautājumus.

1.jautājums. Ielieti zviedru plātnes pamati: 10cm betons, 30cm putuplasts. Betona grīda ielieta grubuļaina. Kā to izlīdzināt? Kādu risinājumu, no energoefektivitātes viedokļa, Jūs ieteiktu siltajām grīdām? Kādu klājumu – lamināts, parkets, flīzes vai kāds cits? Vai var ticēt apzīmējumiem uz lamināta, ka to var izmantot siltajām grīdām?

2.jautājums. Guļbaļķu māja, siltināta no ārpuses: vate, pretvēja plēve, apdares dēļi, 5cm vate. Gribam siltināt no iekšpuses ārsienas un griestus, izmantot vati un rīģipsi. Vai vajadzīga arī plēve? Kā to paveikt?

3.jautājums. Vai griestu „pīrāgā”, dēļu klāja vietā, var likt OSB plāksnes? Griestu „pīrāgs”: rīģipsis, tukšums(melnie griesti 4cm), dēļu klājs, ekovate 25cm, vēdināmi bēniņi.

4.jautājums. Ar ko labāk paneļu daudzdzīvokļu mājā no iekšpuses nosiltināt istabas sienu? Ķieģeļu ārsiena, vējainā laikā istaba ļoti vēsa.

5.jautājums. Līvānu mājai gaisa sprauga. Ko Jūs ieteiktu, atstāt kā ir un siltināt no ārpuses, vai pūst putas, granulas vai ko citu?

6.jautājums. Man laukos ir sešu grodu ūdens aka, 2008.gadā nopērkot īpašumu ar ūdeni viss bija kārtībā. No 2018.gada pakāpeniski  mainījās ūdens kvalitāte, ūdens palika negaršīgs, smirdīgs un tumšs. Pārtikā vairs nelietojam. Šo gadu laikā nav novērotas nekādas ārējo apstākļu pārmaiņas. Vai pietiks ar akas iztīrīšanu, vai arī nepieciešama cita rīcība? Ja pietiek tikai ar tīrīšanu, kā to izdarīt soli pa solim?