Raidījumu klausieties audio pielikumā. Piedāvājam atbildes uz šādiem klausītāju jautājumiem.

1.jautājums. Koka stāvbūve. Plānoju to aplikt ar 25 mm kokšķiedras plāksnēm, bet cokola augstums ir apmēram 20 cm. Vai var no cokola 30cm kokšķiedras plāksnes aizstāt ar ekstrudēto putuplastu? Piemēram, ar 20mm, lai pārlieku liels mitrums neskartu plāksnes?

2.jautājums. Koka stāvbūve.  Galvenā, nesošā siena ir 15cm. Ārpusē  izveidots koka karkass ar apmēram 16cm biezu siltinājuma kārtu. Tā būs ekovate un beigsies ar 25mm mīksto kokšķiedras plāksni. Iekšpusē 5cm karkass pildīts ar ekovati un  50mm mīksto kokšķiedras plāksni. Šāda sienas „pīrāga” kopējais biezums ir apmēram 40cm. Vai viss ir pareizi?

2.2. Kā pareizi logu ailē iebūvēt logus, cik dziļi, pēc kā vadīties? Doma ir logus iebūvēt līdz ar ārējo karkasa malu  un noblīvēt ar kaņepju pakulām, tad  nedaudz pārlaist pāri ārējo 25mm mīksto kokšķiedras plāksni. Vai tā var darīt?

3.jautājums. Līvānu tipa mājai pirms 5 gadiem uzlikām šindeļu jumtu, tagad jumtā  parādās nevienmērīgas plaisas. Plaisas  ir caurejošas, šindeli jāmaina. Vai drīkst uzkausēt uz vecā šindeļa bitumena apakšklāju un uz šī klāja sist jaunu šindeli? Vai tā var  atrisināt problēmu? Būs biezāks  šindeļu klājums. Vai šāds  klājums tuvākos 10-15 gadus neplaisās? Kāpēc veidojas šīs plaisas?

4.jautājums. Pirms 6 gadiem ar vati nosiltinājām koka māju un uzklājām dekoratīvo apmetumu. Ziemeļu pusē parādījās rozā nokrāsas plankumi. Ar katru gadu tie kļūst lielāki un izteiktāki. Kāpēc veidojas  plankumi un kā atrisināt šo problēmu?

5.jautāums. Pagājušā gadsimta 20 gados būvēta koka māja. Mājas sienu biezums 150mm, apšūta ar šāļu dēļiem. Koka sienas līdz logiem (apmēram 0,8m) stipri bojātas. Ir doma  0,8 metrus  pa mājas perimetru nojaukt un aizstāt koka sienas ar gāzbetona 0.2x0,3x0,6 blokiem. Taču bojāti ir arī mājas pamati (izdrupuši, ieplaisājuši), kuri būvēti no ieskalotiem akmeņiem apmēra 0,5m dziļumā. Kā pareizi nostiprināt pamatus  un vai vispār uz šādiem pamatiem var likt gāzbetona blokus?

6.jautājums.  Simtgadīga divstāvu koka māja ar apdari. Otrajā stāvā dēļu grīda. Blakus dzīvokļa kaimiņiem staigājot jūtama stipra vibrācija, droši vien grīdas dēļi ir vienoti. Kā novērst vai mazināt šo vibrāciju?

7.jautājums. Kas ekspluatācijā ir izdevīgāks -  granulu katls vai siltumsūknis gaiss - ūdens? Ārsienu platība 210 kvadrātmetri, no tiem logi 61 kvadrātmetrs. Grīdas platība 190 kvadrātmetri,  griestu augstums 3,2m. Sienas - 300mm gāzbetons un  100mm vate.