Raidījumu klausieties audio pielikumā. Siltumizolācijas materiālu izvēle ir plaša – putupolistirols, fibrolīta plātnes, ekovate, akmens vate un citi. Kāda veida siltināšanas materiālu izvēlēties auksto bēniņu griestu siltināšanā un kādu materiālu izmantot dušas un pirts telpu siltināšanai, iesaka būveksperts.

1.jautājums. Vienstāvu māja, sienas no 500mm gāzbetona ar koka sijām un koka jumta konstrukciju. Vēlos siltināt griestus ar aukstajiem bēniņiem. Pašreiz siltumizolācijas tirgū ir tik daudz piedāvājumi, ka nezinu kādu būtu labāk izmantot. Bēniņos ir pietiekami lieli, lai nosiltinātu ar beramo vati līdz 450mm, bet tad nav vieta mantu glabāšanai. Piedāvā siltināt ar atvērto poru poliuritāna putām, tad pietiekams biezums 200mm. Vai siltināšana ar putām ir labākais variants? Vai putas pietiekoši elpos un nebojās koka sijas?

2.jautājums. Pirts pamatu vainags no 200x200 brusām, uz skrūvpāļiem, 50cm virs zemes līmeņa. Zem brusām ielikta melnā grīda. Kāds būtu pareizais siltinājuma „pīrāgs”? Kādu situmizolācijas materiālu Jūs ieteiktu izmantot? Pirts un duša skaitās mitrās telpas.

3.jautājums. Par griestu pīrāgu. Kur un vai nepieciešams likt tvaika barjeru? Kādu tieši plēvi? Aukstie bēniņi. Griestu pīrāgs no istabas puses: rīģipsis, kas veido iekārtos griestus, 200mm tvaika barjera, dēļu klājs vai OSB, dēļi, 300mm beramā vate, pretvēja plēve, aukstie bēniņi.

4.jautājums. Piekārtajos griestos varētu uzkrāties mitrums un veidoties kondensāts, īpaši jau ventilācijas cauruļu gadījumā. Vai šādai konstrukcijai ir nepieciešama ventilācija? Kā neļaut uzkrāties mitrumam 200mm augstajā telpā starp rīģipsi un griestiem?

5.jautājums. No skursteņa izspiedusies darva. Visu lieko, kas lobijās nost, noņēmu. Virsmu nogruntēju ar cementa plus piedevu super. Bet darva tāpat izspiežas. Ko darīt? Smērēt vairākas kārtas? Virsū domāju likt apmēram75 mašīnapmetumu vai izlīdzināt ar flīžu līmi, tad flīzēt.

6.jautājums. Dzīvoju vecā ar silikāta ķieģeļiem apmūrētā stāvbūvē. Ārpusē logu un durvju ailēs esmu uzvilcis dekoratīvo apmetumu. Vai ir kāds līdzeklis ar ko varētu apstrādāt dekoratīvo apmetumu, ja nevēlos to krāsot? Tagad tas pievelk mitrumu un netīrumus. Vai varētu ķieģeļus ar kaut ko apstrādāt, tie ir palikuši poraini? Vai tas vispār ir vajadzīgs? Gaisa sprauga starp māju un ķieģeli pildīta ar skaidām.