Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz vairāk jautājumu par ēkas pamatu hidroizolāciju un siltināšanu.

1.jautājums. Lauku mājai nostiprināti pamati, bet vēl nav nosiltināti. Pamatu augstuma virs zemes 60cm. Siltināšu ar 50mm biezu putuplastu. Bet, nostiprinot pamatus, iepriekš jau uzliku hidroizolācijas membrānu. Kā tagad pareizi salaist putuplastu ar membrānu, ja putuplastu likšu tikai redzamajā virszemes daļā?

2.jautājums. Cik būtiska ir pamatu horizontālā hidroizolācija vecai (cara laika) mūra ēkai ar biezām sienām? To laikam iespējams veikt tikai ar injekciju metodi. Kam jāseko līdzi, lai būtu droši, ka tas būs veikts akurāti? Vai taisnība, ka pat pēc hidroizolācijas izveidošanas, mitrums kopā ar sāļiem izvadīsies no konstrukcijas vēl vairākus gadus un var bojāt izveidoto apdari? Ēka nav īpaši mitra, laukakmeņu pamati, dažus gadus praktiski netika apkurināta.

3.jautājums. Ieilgusi privātmājas būvniecība. Ēkas ārsienas līmētas no 375mm blokiem, no ārpuses siltinātas ar 100mm cietās fasādes vates plāksnēm, apmestas ar stiegrotu plāno apmetumu. Mājas iekšpusē sienu virsmas pēc līmēšanas nav apstrādātas. Ir doma, no sienu virsmām kārtīgi nosūkt putekļus un veidot kaļķa apmetumu un špaktelēt. Kā un ar ko jāapstrādā gāzbetona virsma pirms apmešanas? Meistars ieteica gāzbetonu piesūcināt ar ūdeni, jo kaļķis ūdeni tūlīt izvilkšot. Varbūt pareizāk ir gruntēt ar dziļas iedarbības grunti? Varbūt ir vēl kāds variants?