Raidījumu klausieties audio pielikumā. Vai ir iespējams aizsargāt savu māju no nevēlamiem ciemiņiem – ūdelēm? Mazie, veiklie dzīvnieciņi posta mājas bēniņus un sagādā saimniekiem pamatīgas raizes un izdevumus.

1.jautājums. Guļbūve ar niedru jumtu. Jau kādu laiku mūsu namiņu ir apsēduši skaisti, bet diezgan neganti dzīvnieciņi- ūdeles. Nestrādā neviens atbaidītājs, siltinājums izpostīts. Ko darīt, lai uzlabotu siltuma efektivitāti? Ir doma nomainīt visas siltuma caurules, apsist apkārt ar smalku metāla žogu. Grīdas segumā ielikt jaunu vati un apsist ar plāksnēm. Ko likt pie jumta?

2.jautājums. Par mājas bēniņu telpas vēdināšanu. Jumta slīpums apmēram 45 grādi, bet daļai 45-30 grādi. Aukstie bēniņi, jumta klājums pārklāts ar ruberoīdu, virsū viļņotais šīferis. Ir nopērkami jau gatavi jumta kores ventilācijas elementi. Kāds būtu piemērotākais?

3.jautājums. Mājā zem grīdas izveidojies milzīgs slapjums un sēne, grīdas balsti sapuvuši. Mājas apakšējais slānis piķots. Veicot remontu ieklāja melno plēvi, virsū lika putuplastu, tad grīdas dēļus un parketu. Kas izdarīts nepareizi?

4.jautājums. Esmu sācis būvēt dārza mājiņu, sienas siltinājums 150mm. Vēlos vertikāli apšūt ar neēvelētiem skandināvu tipa dēļiem. Kāds ir attālums no plēves līdz dēļiem un cik bieži jāliek horizontālās latas? Cik bieziem jābūt horizontālajiem dēļiem?

5.jautājums. Kāds būtu labākais risinājums spāru lejas daļas nostiprināšanai? Ir doma izbūvēt mansardu. Gāzbetona bloku ēka 12x8m, ir stiegrotā josla. Jumts - 45°, mūrlata 200x200, spāres 75x200, solis 75cm. Pārseguma sijas perpendikulāri spāru virzienam. Vai spāres var savilkt ar trosi, vai stiegrojuma stieņiem? Vai nepieciešams savilkt katru spāri?

6.jautājums. Vēlos atjaunot no laukakmeņiem mūrētu simtgadīgas saimniecības ēkas sienu. Iepriekšējais saimnieks mēģinājis aizsmērēt izdrupušās vietas. Kādi būtu Jūsu ieteikumi  laukakmeņu sienas atjaunošanai?

7.jautājums. Par balkona nesiltinātu skārda jumtu un kondensātu. Balkona jumta koka segums cieši piegulēs mājas sienai. Kā pie mājas sienas veidot ventilācijas atstarpi?