Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būveksperta ieteikumi nokrišņu radītā ūdens novadīšanas un drenāžas cauruļvadu sistēmas izbūvē, jo ūdens radītais mitrums var negatīvi ietekmēt gan ēkas pamatus, gan arī citas ēkas būvkonstrukcijas.

1.jautājums. Par drenāžas izbūvi. Cik tālu no ēkas pamatiem nepieciešams izbūvēt drenāžas sistēmu? Kādas frakcijas šķembas vai oļus izmantot? Vai ir iespēja drenāžas sistēmu savienot ar lietus ūdens novadīšanas sistēmu? Varbūt prātīgi ir izbūvēt lietus ūdens savācējtvertni un izmantot zālāju laistīšanai? Kur labāk  novadīt lietus ūdeni un ūdeni no drenāžas? Vai ir nepieciešams siltināt caurules, ja drenāžas sistēma netiek izbūvēta dziļāka kā sasalšanas dziļums? Vai siltināt pa caurules perimetru?

2.jautājums. No 25cm keramazīta blokiem uzbūvēta maza māja. Siltināta ar 10cm akmens vati. Jumts siltināts ar kokšķiedras plāksnēm, karkass piepūsts ar eko vati.

2.1.Vai drīkst apšūt jumta griestus ar dēlīšiem pa tiešo, virsū kokšķiedras plāksnei, vai arī jāveido gaisa sprauga starp koka apšuvumu un kokšķiedras plāksni?

2.2.Kā pareizi veidot starpstāva pārsegumu? Saprotu, ka nekādas tvaika izolācijas nav nepieciešamas, jo abas puses ir siltas. Doma ir no apakšas pie lāgām skrūvēt kokšķiedras plāksni,  aizpildīt ar akmens vati (jo šis materiāls jau iegādāts),  uz lāgām skrūvēt  grīdas dēļus. Vai var skrūvēt apdares dēļus uz  kokšķiedras plāksnēm vai arī  jāveido gaisa sprauga?

2.3.Kā būtu jāizolē dušas telpa, lai mitrums netiktu  siltinājumā?

2.4.Kā pareizi veidot siltinājumu lāvas telpā? Kāds ir pareizs lāvas telpas griestu augstums? Vai var siltināt ar kokšķiedras plāksnēm vai  tikai ar akmens vati?

3.jautājums. Par pamatu bitumena hidroizolāciju. Vienstāvu privātmāja, bez pagraba. 1.35m lentveida betona pamati, ieklāta plēve, 5cm putuplasts, ūdens vadi, 5cm putuplasts, atstarojošā folija plēve, silto grīdu caurules, 7cm betons, plēve, apakšklājs, lamināts. Virs betona augšējās joslas pa perimetru hidroizolācijas materiāls, tad koka karkasa ēka. Pamati no ārpuses apstrādāti ar bitumena mastiku, 50cm platā joslā, tad siltināti ar 2cm ekstrudēto putuplastu. Vai ir vajadzīga bitumena mastikas pamatu apsmērēšana no ārpuses? Vai tā ko dod? Vai to jau nepilda putuplasta siltinājuma slānis?