Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz plašāk apskatīsim jautājumu par ēkas pamatu horizontālo hidroizolāciju. Svarīga ir piemērotu materiālu izvēle, lai hidroizolācija atbilstu konkrētās ēkas nosacījumiem un kalpotu ilgus gadus.

1.jautājums. Par pamatu horizontālo hidroizolāciju. Izvēlēties ruberoīdu vai hidroizolācijas plēvi?

2.jautājums. Kā un ar ko vislabāk siltināt ārsienu stūra dzīvoklim? 103. sērijas ķieģeļu māja. Uz sienas sācis veidoties pelējums. Ir dzirdēts viedoklis, ka kokšķiedras plāksnes, ja tās dabū mitrumu deformējas un zaudē savas īpašības.

3.jautājums. Skaidbetona māja, otrais stāvs no koka. Mājai vēlos pagarināt vienu sānu. Pēc tam nojaukt jumtu un uzbūvēt jaunu, arī uz paredzētās piebūves. Mājai vietām ir plaisas. Kā labāk stiprināt skaidbetona sienas?

4.jautājums. Māja celta 80.gados. Sienas ir tikai trīs ķieģeļu biezas, viens izņemts gaisa spraugai, kas pildīta ar tā laika vati. Vai ir kāda jēga siltināt māju no ārpuses?

5.jautājums. Koka konstrukciju māja, skaidbetona pildījums. Virtuvē liels mitrums un pagraba smaka, aiz sienas auksts kambaris-pieliekamais. Abās telpās ir klona grīda. Pie otras virtuves sienas ir plīts mūrītis. No plīts uz mitro sienu plūst liels karstums. Ko darīt, lai novērstu mitrumu?

6.jautājums. Lūdzu iesakiet risinājumu. Veca koka stāvbūve, apmūrēta ar silikāta ķieģeļiem. Biju uzsācis mājas remontu un sāku ar pamatu nosiltināšanu no ārpuses. Biju pārsteigts, ka veco pamatu kopējais augstums ir tikai 85cm, no kuriem zem grunts no ārpus ir tikai 40 līdz 50cm. Zem pamatiem ir grants kārta. Pamatos četrās vietās bija diezgan lielas plaisas. Zem šīm vietām iebetonēju betona klučus. Pamatos nav stiegrojuma, bet to sastāvā ir akmeņi. Kad uzsāku iekšdarbus tad konstatēju, ka mājai ir būtiski bojātas koka konstrukcijas. Būvinženieris pēc mājas apsekošanas iesaka mājas demontāžu ar norādi, ka pamatus vēl varētu izmantot. Vēlos uz vecajiem pamatiem no gāzbetona blokiem būvēt vienstāvu māju. Vai uz šādiem pamatiem var būvēt jaunu māju?

7.jautājums. Par veco azbesta šīfera jumtu. Vīrs ir dzirdējis, ka to var nokrāsot un tas kalpotu vēl 15 gadus. Vai tā ir? Kādi priekšdarbi jāveic?