Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz piedāvājam būveksperta padomus kā pirms remontdarbu uzsākšanas noteikt vecas ēkas faktisko tehnisko stāvokli un sastādīt veicamo darbu sarakstu.

1.jautājums. Dzīvojam laukos, apmēram 100 gadīgā mājā. No gada uz gadu māja paliek aizvien vēsāka un grūtāk apkurināma, vējš staigā pa grīdām! Neko nezinām par sienu sastāvu un par iespējām māju siltināt. Ar ko sākt, kādas darbības jāveic, lai novērtētu mājas stāvokli? Kā varētu māju siltināt?

2.jautājums. Plānoju mājā uz grunts izbūvēt silto grīdu. Kādā no iepriekšējiem raidījumiem Jūs teicāt, ka siltās grīdas pīrāgam pamatnē jābūt šķembām vismaz 100mm biezumā. Kādas tieši šķembas nepieciešamas? Dolomīta, granīta vai varbūt kādas citas? Vietējā karjerā piedāvāja grants šķembas. Kādu šķembu frakciju izmantot?

3.jautājums. Betona siltās grīdas uz kurām domājam likt laminātu un flīzes. Kādu apakšklāju izvēlēties – kartona vai tādu kas sastāv no putu polietilēna pamatnes un augsta blīvuma polietilēna, kas savā starpā salaminētas ar karstu gaisu? Otrs mājas īpašnieks saka, ka esot jāliek gofrētais kartons, vai vienkārši krāsotāju kartons un viss - neko vairāk. Birša kungs, lūdzu izšķiriet mūsu strīdu.

4.jautājums. Lauku māja, gribam ierīkot apsildāmo grīdu. Ja iebetonē, vai tas nav kaitīgi veselībai? Kādu būtu labāk izvēlēties grīdas segumu? Ar ko atšķiras lamināts no grīdas flīzēm?

5.jautājums. Par mansarda stāva ar divslīpu jumtu siltināšanu. No ārpuses: metāla segums, latojums, piespiedlatas, jumta plēve, melno dēļu klājums, 150mm spāres, solis vidēji 1000mm. Ar kādiem materiāliem no iekšpuses nosiltināt visu mansarda stāvu līdz pat jumta korei? Gribētos, lai visā telpā būtu dabīga gaisa apmaiņa bez piespiedu ventilācijas. Abas gala sienas trīsstūri izveidoti no gan vertikāli, gan horizontāli samontētām 120mm tēstām brusām.