Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būveksperta ieteikumi, lai varētu pareizi veikt simtgadīgas guļbūves pamatu atjaunošanu un satrunējušo sienas baļķu nomaiņu.

1.jautājums. Par simtgadīgas guļbaļķu mājas pamatu un vainagu baļķu nomaiņu. Pašreizējais plāns ir nostiprināt sienu, baļķu diametrs 15cm, un pa posmiem izrakt un nomainīt pamatus. Iztrupējušās sienas vēlos nomainīt ar 17,5cm keramiskiem blokiem. Kāds būtu vēlamais pamatu platums un dziļums? Kāda diametra stiegrojumu izmantot pamatos?

2.jautājums. Bitumena šindeļu jumtā parādījās gara, šaura plaisa. It kā iegriezta un pie skursteņa metāla apdares stūrī iebuktēta. Ar ko varētu apstrādāt šos bojājumus? Lielajā lietū no griestiem tecēja ūdens. Ar ko varētu pielabot, lai iztur līdz pavasarim?

3.jautājums.  Uzbūvēts keramiskais skurstenis, kurš sastāv no keramiskām caurulēm, izolācijas vates un stiegrotiem blokiem. Izrādās, ka šie bloki ir higroskopiski. Skurstenis būtu jāapdarina. Man ienāca prātā ideja, ka varētu skurstenim uzmaukt metāla cauruli. Kas būtu jāņem vērā?

4.jautājums.  Līvānu māja. Apmēram 6-7m attālumā ir aka, pavasaros tajā ūdens zemes līmenī. Pagraba grīda pastāvīgi mitra. Pagrabā ir četras atsevišķas telpas un ļoti liels mitrums. Ikdienā mājā neviens nedzīvo. Ko darīt, lai sausinātu pagraba grīdas? Kāda būtu iespēja izveidot gaisa ventilāciju, lai notiktu gaisa apmaiņa?

5.jautājums. Par valcprofila jumta pārklāšanu ar ruberoīdu. Vēlamies virs šī jumta izveidot terasi, bet pašreizējais jumta segums vietām tek. Tāpēc ir doma uzkausēt virsū ruberoīdu. Kā to labāk izdarīt?

6.jautājums. Mūrēju māju no 5mpa 30cm bieziem keramzīta blokiem. Vai pietiek siltināt ar 10cm vati, pēc tam stiegrot ar sietu un uzklāt dekoru? Vai vajag stiegrot arī pirms siltinājuma?

7.jautājums. No cik cm, ja uzcelta siltumnīcai līdzīga būve, iebetonētā plātne ir uzskatāma par pamatiem?

8. jautājums. No kā sastāv ekovate? Kāds ir tās ķīmiskais sastāvs? Vai Jūs to izmantotu, iestrādātu?

9.jautājums. Vai ar kokosu apvilktu plastmasas drenāžas cauruli var izmantot betona grodu akā, lai filtrētu dzeramo ūdeni? Aiztaisot spraugas ar cements plus piedevu akā ir nepatīkama smaka. Pēc cik ilga laika var droši izmantot akas ūdeni?