Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz plašāk  par nokrišņu notekūdeņu aizvadīšanas sistēmu izveidi, ēkas pamatu apmaļu konstrukciju un materiālu izvēli.

1.jautājums.Latvijā pirms  30 gadiem ap ēku pamatiem  būvēja monolītā betona apmales, lai pasargātu  pamatus. Pēdējos gados vērojama tendence ēku apmales izbūvēt no betona bruģakmeņiem vai no akmens oļiem. Kādu apmales konstrukciju, Latvijas apstākļiem, Jūs ieteiktu? Cik platai jābūt mājas pamatu apmalei?

2.jautājums.Vēlamies no ārpuses nosiltināt vairāk kā 100 gadu vecu guļbūvi, jo vietām baļķi trupējuši un tiek mainīti pret jauniem. Ārsienas biezums no 16-17 cm. Logi būs plastikāta, plānota centrālā apkure ar siltajām grīdām. Siltināšanas plāns: virs baļķa 10 cm akmens vate, plēve, 0,5 cm  līstīte,  apdares dēļi. Vai šāda konstrukcija ir pareiza? Starp siltinājumu un pamatiem plānojam slīpi novietota skārda loksni, lai ūdens notek un nesūcas siltinājumā.  Vai šāds risinājums ir pareizs?

3.jautājums.Mājai ir piebūve, kas mūrēta no divām ķieģeļu kārtām. Ziemā tā ir vēsa. Ar kādiem materiāliem piebūvi jāsiltina no iekšpuses, lai tajā varētu ierīkot vannas istabu? Cik biezu siltinājumu jāveido? Kāda ir veicamo darbu secība?

4.jautājums.Padomju laika gāzbetona māja, PVC logi. Griestu pīrāgs no iekšpuses: 2cm restots koka skalu apmetums, 2cm dēlis, 3cm gaisa sprauga, 3cm dēlis, 3cm padomju laika stikla vate, 5cm izdedži. Sijas 20cm, bēniņi neapdzīvoti. Vēlos likt rīģipša griestus un  nosiltināt no iekšpuses. Kāds būtu vēlamais pīrāgs? Vai jāizvāc stikla vate un izdedži? Cik biezs siltinājuma slānis ir nepieciešams?

5.jautājums.Pagalmā ir aka, no kuras uz māju ievilkts ūdensvads Blakus akai ir izbetonēta 1m x 1m x 1,5m betona bedre. Tajā atrodas hidrofors, kas apgādā māju ar ūdeni. Pavasarī un rudenī bedrē ir aptuveni 30cm ūdens. .  Ar ko varētu šo problēmu risināt/novērst? Vai ir kāds materiāls ar kuru varētu bedri apstrādāt no iekšpuses?

6.jautājums.Vēlos atjaunot 1928.gadā celtas mājas fasādi. Noņemot papi, uz esošās koka virsmas likt vēja plēvi, akmens vati, latiņas un 2 cm biezus spundētos dēļus. Pašlaik mājā vasarā ir vēss, ziemā silts. Vai  ir kādi citi  risinājumi šādas mājas atjaunošanā? Vēlos to darīt pareizi, neizjaucot mājas vēsturisko būtību.