Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz raidījumā būveksperta padomi kā mājas vējtveri pārbūvēt par vannas istabu. Kāda ir darbu secība un kādus materiālus izmantot.

1.jautājums. Nesen iegādājāmies ap 1985.gadu ekspluatācijā nodotu dzīvojamo mājiņu. Ēkai nav vannas istaba, tādēļ to plānojam ierīkot esošajā vējtverī. Vējtvera ārsienas ir ļoti plānas, silikātķieģelis uz kanti. Sienas no iekšpuses siltinātas ar skaidām, kuras tagad ņemam ārā. Iekšpusē koka karkass ar brusām. Vēlamies telpu siltināt no iekšpuses. Ar ko Jūs ieteiktu siltināt un kāds būtu vēlamais sienas „pīrāgs”?

2.jautājums. 1970.gadā būvēta skaidbetona māja. Kā to pareizi siltināt no iekšpuses? Plānoju izveidot metāla profilu karkasu, kas būtu 5cm attālumā no ārsienas. Pie metāla profiliem vienā kārtā skrūvēt rīģipsi. Starp esošo sienu un rīģipsi likt 5cm biezu akmens vati. Vai jāizmanto kāda plēve vai vienkārši akmens vates plāksnes jāieliek cieši kopā starp metāla profiliem?

3. jautājums. Vēlos izbetonēt garāžas grīdu. Vēlētos uzzināt, cik bieza kārta (grants, stiegrojums, betons) jāklāj. Vai var iztikt tikai ar biezāku grants kārtu vai arī vajag šķembas? Kas būtu jāņem vērā, ja garāžā vēlos ievietot autopacēlāju? Cik biezs pamats būtu nepieciešams pacēlājam?

4.jautājums. Virtuvē atsedzot esošās flīzes, redzams ka flīžu līme uzklāta uz finiera plāksnēm, kas savienojumu vietās ir kustīgas un lauž flīzes. Šobrīd vēlamies ieklāt jaunas flīzes, pie finiera, pieskavojot stiegrojošo sietu. Vai tas būtu risinājums?