Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz raidījumā dominē jautājumi par ēkas siltināšanas iespējām, materiālu izvēli un darba gaitu.

1.jautājums. 1938.gadā celta divstāvu koka ēka ar ķieģeļu apdari, vidū gaisa sprauga. Dzīvoklis auksts, radiatori nespēj piesildīt. Viena ir ārsiena, otra kāpņu telpas mūra siena. Kā un ar ko dzīvokli siltināt no iekšpuses? Vai var un vajag aizpildīt gaisa spraugu? Vai jāsiltina visa māja vai tikai viens dzīvoklis?

2.jautājums. Māja ir veca, bez betonētiem pamatiem. Iespējams, ka krāmēti vai mūrēti ķieģeļi kuri jau ir vienā līmenī ar augsni. Koka stāvbūve apšūta ar dēļiem, fasāde - vecais šīferis. Doma ir siltināt no ārpuses. Betonēt apkārt pēdu, lai paceltos augstāk no grunts. Demontēt šīferi, izveidot 50x50 latojumu, lai izlīmeņotu sienu, apšūt ar 50mm kokšķiedras plāksni un izveidot latojumu fasādes stiprināšanai. Tukšo vietu pildīt ar akmens vati. Vai vajag arī vēja plēvi starp kokšķiedras plāksni un fasādi? Vai ir citi varianti kā siltināt?

3.jautājums. Moduļu māja uz stabiņiem, 50cm no zemes. Vai grīdas vates vietā drīkst bērt keramzīta oļus kā siltumizolācijas materiālu? Mājā dzīvojam cauru gadu.

4.jautājums. Iegādājāmies apmēram 2009.gadā būvētu gāzbetona māju. Tā māja, siltināta ar 100mm EPS putuplastu. Šobrīd veicam kapitālo remontu. Vēlamies ielikt jaunu granulu katlu un izveidot silto grīdu apkures sistēmu. Visā mājā ir noņemti grīdas segumi. Šobrīd grīdas "pīrāgs": smilts, apmēram 200mm betons, 50mm EPS putuplasts, 50-70mm estrich. Plānojam uz seguma izvietot stiegrojuma režģi, pie tā stiprināt 20mm siltās grīdas apkures caurules, ieliet 40-70 mm estrich slāni. Vai esošais plāns ir gana labs? Vai jāieklāj plēve uz seguma? Vai zem apkures caurulēm likt folija klājumu? Vai 50mm siltinājums būs pietiekošs?

5.jautājums. 1968. gadā celta divstāvu koka stāvbūve no ārpuses apšūta ar silikāta ķieģeļiem. Pirmā stāva dzīvokļa griestos ir bojājumi. Pārseguma brusās ir redzams 2 - 3cm deformācijas izliekums. Starpstāvu pārseguma skaņas izolācijā izmantoti izdedži. Virs bojāto griestu telpas augšstāvā atrodas vannas istaba ar flīzētu grīdu. Kā un kādā secībā veikt bojāto vietu remontu?

6.jautājums. Vai vieglbetona (smilts, kaļķis, cements) ārsiena var uzkrāt apkārtējo mitrumu? Līdz šim bija siltināta ar akmens vati, parasto plēvi bez gaisa spraugas un dēļiem. Plānots noņemt siltinājumu, bet jaunu likt nākošgad.