Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz klausītāji būvekspertam ir uzdevuši šādus jautājumus.

1.jautājums. Vēlamies ierīkot dušu ceturtajā stāvā. Mājā celta 1967.gadā. Pazīstams celtnieks saka, ka tas nebūs iespējams, ja neveidos nelielu pakāpienu. Mēs vēlamies, lai duša būtu vienā līmenī ar pārējām grīdām. Kādas ir Jūsu domas? Kā to paveikt?

2.jautājums. Mūra māja, celta deviņdesmito gadu vidū. Iekšpusē sarkanais ķieģelis ar šķirbām, 5cm gaisa sprauga, 30cm gāzbetons. Iekšpusē kaļķa cementa apmetums, ārpusē cementa apmetums ar silikona krāsojumu. Sanāk 50cm, it kā normāli, bet liekas ka vajadzētu siltināt. Fasāde labi saglabājusies, negribas aiztikt. Ko darīta ar 5cm gaisa spraugu? Kāds ir Jūsu padoms?

3.jautājums. Koka māja apmūrēta ar ķieģeļiem, 5-7cm sprauga aizpūsta ar ekovati. Sāku remontēt mājas pirmo stāvu. Plānoju izņemt koka grīdas un ievilkt siltās. Izskatās, ka vainaga baļķis ir tupējis. Plānoju to izzāģēt un vietā likt keramzīta bloku. Pirms tam uzlikt jaunu hidroizolāciju un koku ķīmiski apstrādāt. Izņemt nedaudz smilti, siltināt pamatu no iekšpuses un ārpuses ar 30cm ekstrudēto putuplastu, ievest 15cm šķembas. Vai šāds domu gājiens ir pareizs? Vai var liet jauno grīdu virs esošā pamata?

4.jautājums. Pilsētas nomale, privātmāju rajons. Pa rajona iekšējo ieliņu ievilka pilsētas kanalizācijas sistēmu. Kopš tā brīža, lielāka slapjuma laikā, mājas pagrabā caur sienu sūcas ūdens. Daudz nav, bet peļķe veidojas. Māja celta ap 1970. gadu. Pagrabā betona bloku sienas un betonēta grīda. It kā ļoti netraucē, bet vai ir jāuztraucas? Kā rīkoties?

5.jautājums. Divstāvu mūra māja Rīgā, būvēta 1968.gadā, labā stāvoklī. Renovācija nav bijusi, papildus siltināta nav. Centrālā gāzes apkure.

5.1.Bēniņi auksti, nosiltināti ar skaidām. Gribētos nosiltināt bēniņu grīdu papildus, uzklājot akmens vati uz esošās skaidu kārtas. Kā pareizi rīkoties? Vai skaidas ir jāizvāc? Vai var klāt siltinājumu virsū? Varbūt ir kāds labāks risinājums?

5.2. Jumtā ir 30x50cm vēdināšanas logs-lūka. Tā gadiem stāvēja atvērta, bet šogad aizvērām, siltuma taupības nolūkos. Vai aizvērta lūka var kaitēt bēniņu vēdināšanai? Vai ar laiku neradīsies kondensāts? Kā pareizi rīkoties?