Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz būveksperts sniegs vērtīgus padomus par grīdas ieklāšanas gaitu un materiālu izvēli.

1.jautājums. Trīsdesmitos gados celta divstāvu māja. Jāmaina pirmā stāva grīda. Uz smiltīm apaļkoka brusas, kuras vietām satrupējušas, virsū grīdas dēļi. Nekādu pagrīdes ventilāciju neredzu. Mana vīzija par jauno grīdu - lāgas 100X50 brusas uz kanti, zem brusām ruberoīda strēmeles, starp lāgām uz smiltīm keramzīts, virsū OSB plāksnes un lamināts. Betonēt nevēlos. Ko Jūs sakāt par šādu variantu? Kā rīkoties bez betonēšanas?

2.jautājums. Kā pareizi siltināt otrā stāva bēniņu grīdu? Māja celta 1898.gadā. Uz grīdas ir izdedži. Virs tiem bijusi koka grīda. Kā rīkoties, ja ir putuplasta loksnes? Kur un vai ir jāklāj plēve?

3.jautājums. Kādu skaņas izolācijas materiālu izmantot starpstāvu grīdai? Demontēti grīdas dēļi, mazliet noņemti izdedži un līmeņotas lāgas. Pa perimetru paliks apmēram 5cm tukšums, vidū vairāk.

4.jautājums. Vai uz siltās grīdas var likt 14mm trīsslāņu koka parketu? Kas jāliek zem parketa?

5.jautājums. Bijusī noliktavas ēka, betona pārsedzes noklātas ar bitumena segumu. Jumtā bija jāurbj caurums, atklājās keramzītbetona slānis, nezinu cik liels. Gribētu jumtu siltināt. Kāds būtu ekonomiskākais un labākais risinājums? Vai varētu likt jumta putu sendvičpaneļus? Vai pietiktu ar 50mm paneli? Starpā paliks gaisa sprauga. Vai tā ir jāaizpilda? Vai spraugai vajag ventilāciju?

6.jautājums. Atjaunoju koka stāvbūvi. Pirmajā stāvā sienas vēlos siltināt no iekšpuses, ar mīkstajām kokšķiedru plāksnēm. Ir izņemta arī dēļu grīda, vietā domāju likt silto grīdu. Demontējot grīdu redzami ir pamati, tie telpas iekšpusē ir apmēram 10cm platāki par sienu. Vai kokšķiedru plāksnes uz sienas likt līdz pat pamatiem? Vai uz pamatiem jāuzliek putupolistirols, lai kokšķiedru plāksne beigtos pie tā?

7.jautājums. Par grīdu. Vai veidojot grīdas „pīrāgu” starp grīdu un pamatiem ari jāliek putupolistirols? Kā saglabāt neaizsegtu pamatu horizontālo hidroizolāciju, ja betonētās grīdas augstums būs vismaz 5cm augstāks par pamatiem?

8.jautājums. Ja logus mainot šuves aizdrīvē ar pakulām, tad ko šuvē ieklāt no ārpuses, lai nosegtu pakulas?

9.jautājums. Jumta ventilācija/siltināšana. Ir uzbūvēta 35X5m saimniecības ēka. Būvēta no 300mm platiem gāzbetona blokiem, virs kuriem ir betona josta, brusa un jumta spāres ar izmēru 175X75mm, kas pārlaistas no mūra līdz otrai sienai, ar slīpumu 10-15 grādi. Spāres liktas ar 600mm atstarpi visā ēkas garumā, attiecīgi vienā pusē spāres ar pārlaidumu 400mm. Virs spārēm uzklāts 50mm biezs vates sendviča panelis uz kura vienā kārtā pielīmēts jumta bitumena segums. Starp spārēm no apakšas sendviča panelim pielīmēts 100mm putopilistiriols, pie kura pielīmētas 20mm fibrolīta loksnes. Nepieciešams jumtu siltināt. Kā to dotajā situācijā vislabāk varētu paveikt?