Raidījumu klausieties audio pielikumā. Zem lamināta var izmantot vairāku veidu apakšklāja materiālus, lai slāpētu triecienu radītās skaņas un pasargātu no mitruma ietekmes. Būveksperta ieteikumi par amortizācijas materiālu veidiem, to plusiem un mīnusiem.

1.jautājums. Mājai vienai no istabām ir siltās grīdas. Esmu iegādājies laminātu, kas paredzēts siltajām grīdām, bet izradās nepieciešams arī apakšklājs. Kādu apakšklāju Jūs ieteiktu? Lamināta biezums 8mm. Vai nepieciešama grīdas gruntēšana zem apakšklāja?

2.jautājums. Veicam koka karkasa mājas atjaunošanu. Grīdās un daļēji sienās ir iemitinājusies sēne. Grīdas tiek demontētas, interesē jaunas grīdas pīrāga izveidošana. Mājai ir stabveida pamati - tikai aptuveni 5-10 cm virs zemes. Domājam uz zemes klāt 50mm ekstrudēto putupolistirolu, virsū brusas 150x150 mm, starp kurām arī putuplasts 50 mm un 100 mm, virs tiem lāgas un grīdas dēļi. Vai ir zemes virskārta jānorok? Zem vecās grīdas ir zeme ar izdedžiem. Vai ir jāliek mitrumizolējoša plēve? Kā šādā gadījumā veidot aizsardzību pret grauzējiem?

3.jautājums. Kā veidot hidroizolāciju pazemes stāva sienām? Cik dziļi? Vai nepieciešama termoizolācija pazemes stāva sienām? Pazemes sienas visu laiku ir mitras. Akmens māja, simtgadīga divstāvu muižas ēka ar pazemes stāvu.

4.jautājums. Vēlos koka guļbūvi apmest ar 15cm putupolistirola betonu. Būs tieša saskarsmi ar koku - katrā spraudziņā, katrā izliekumā. Vai to drīkst darīt? Kā tas ietekmēs ēku?