Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz plašāk apskatīsim šādus jautājumus.

1.jautājums. Vai var māju celt no linu spaļiem, tos jaucot ar cementu un kaļķi?

2.jautājums. Ar ko būtu pareizāk siltināt  dzīvojamo telpu no iekšpuses, ja no ārpuses māja siltināta ar vati , bet nepietiekamā biezumā. Vai var siltināt ar putuplastu, vai labāk  ar skaidbetona plāksnēm?

3.jautājums. Vēlos uzzināt, ko darīt, ja mājai kura nodota ekspluatācijā  2015. gadā sāk plaisāt sienas. Saimnieks pārdod māju, jo pamati peldot. Vai ir iespēja ko līdzēt un tieši kas būtu jādara?

4.jautājums. Trīsistabu dzīvoklis 2. stāvā  lietuviešu projekta mājā. Noplēšot no grīdas preskartonu atklājās, ka zem tā esošais betona slānis vietām ir saplaisājis un  sadrupis. Tas no visām  istabām tika izlauzts un iztīrīts.  Tagad istabās grīdas līmeņa starpība ir 6,2 cm. Kāds būtu vēlamais grīdas izlīdzināšanas paņēmiens ar zemākajiem telpu augstuma zudumiem un maksimālo skaņas slāpēšanas efektu?

5.jautājums. Gribam atjaunot 60.gados celtu  guļbūvi. No ārpuses māja apsista ar papi un apmūrēta ar silikāta ķieģeļiem. Starp māju un ķieģeļiem 3cm sprauga, mūrējums stabils. Kā  guļbūvi siltināt no ārpuses? Vai jānojauc ķieģeļi un jānovērtē guļbaļķu stāvoklis? Vai varam māju siltināt ar akmens vati no ārpuses neko nemainot? Cik bieza vate jālieto?

6.jautājums. Demontējot koka grīdu secinājām, ka zem virtuves telpas ir 10 kvadrātmetru  pagrabs. Zem koka grīdas bijis monolīta betona pagraba pārsegums, bet laika gaitā sairis un iebrucis.  Betona pārsegums iebetonēts starp IPE 100 metāla sijām. Sijas plānojam saglabāt un veidot silto grīdu. Ir doma no apakšas nosiltināt šo metāla profilu, lai siltums neietu uz pagrabu. Kādu siltumizolācijas materiālu  izvēlēties?

7.jautājums. Guļbūve, vienā mājas pusē grīdas ir pilnībā sapuvušas, otrā mājas pusē saglabājušās labā stāvoklī. Mājai nav pagraba. Plānojam guļbūvi pilnībā restaurēt, izņemt visas vecās grīdas. Ar ko sākt senas guļbūves restaurāciju?

8.jautājums. Dzīvoklī čīkst dēļu grīda, uz kuras uzsists preskartons. Ko darīt, lai novērstu čīkstēšanu? Ir doma likt laminātu, bet ko vajadzētu izdarīt pirms tam?

9.jautājums. Dzīvoju pirmajā stāvā, siltinātā ķieģeļu ēkā, zem dzīvokļa vēdināms pagrabs. Māja nesen tika renovēta. Pirms renovācijas pagrabā nebija ventilācijas un uz ķieģeļu sienas, kas atrodas starp manu un kaimiņu dzīvokli, ir uzkrājies balts aplikums. Sāls? Siena attīrīta ar skābes palīdzību. Vai ir vērts sienu pirms lakošanas noklāt ar hidrofobu un vai šādu divu materiālu kombināciju var apvienot? Laku izvēlējos uzklāt, lai nebūtu putekļi.