Raidījumu klausieties audio pielikumā. Gaisa spraugas ir problēma ar kuru bieži saskaras vecu mūra māju saimnieki. Kāpēc jāsiltina gaisa spraugas un kādus materiālus izvēlēties? Raidījumā piedāvājam būveksperta padomus un ieteikumus.

1.jautājums. 1929.gadā būvēta māja. Mūris apmēram 60cm. Mainot logus konstatējama, ka mūrim pa vidu ir apmēram 5cm plata sprauga. Māja ir sākusi pelēt. Kā cīnīties ar mitrumu un pelējumu? Vai pelējums būtu jānokaļ/jānokasa? Vai ir kāds šķidrums ar kuru apstrādāt pelējumu, lai varētu veikt iekštelpu remontu? Ar kādu siltumizolācijas materiālu aizpildīt spraugu?

2.jautājums. Veca mūra ēka. Mūris 25-30cm biezs. No akmeņiem, smiltīm, javas. Gaisa sprauga aptuveni 8cm un vēl viena mūrējuma kārta – ķieģelis uz kanti, iekšpusē apmests. Doma ir likt iekšpusē metāla profilus, aizpildīt ar 10cm mīksto akmens vati , tad OSB, mitrumizturīgais rīģipsis. Plēvi nelikt, spraugas neatstāt.

3.jautājums. Melnie griesti, koka sijas, augšpusē smiltis un skaidas. No iekšpuses pie melnajiem griestiem 10cm metāla profili, vate, siltumu atstarojoša tvaika barjera, mitrumizturīgais rīģipsis. Vai konstrukcijas izvēlē ir pieļautas būtiskas kļūdas? Ko darīt savādāk?

4.jautājums. Lauku mājā betonēta grīda. Vēlos ieklāt laminātu. Zem lamināta plānoju likt 7mm kokšķiedras plāksnes. Vai plāksnes var likt uz betona grīdām? Kāds materiāls jāliek zem plāksnēm?