Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz būveksperta padomi par materiāliem kādus un kāpēc izmantot iekšējo sienu apdarei, ja māja celta no gāzbetona blokiem.

1.jautājums. No gāzbetona blokiem celtas mājas iekšējo sienu apdare. Meistari piedāvā apmest sienas ar ģipša apmetumu vai līmēt pie sienām rīģipsi. Kurš variants būtu labāks no skaņas izolācijas viedokļa? Zināms, ka gāzbenots ļoti labi vada skaņu.

2.jautājums. Pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados būvēta privātmāja, būvēta no skaidbetona blokiem. Apmesta ar javas apmetumu, kuram piejaukti mazu akmentiņu un stiklu gabaliņi. Dažos mājas stūros apmetums saplaisājis un izskatās, ka drīz nokritīs. Ar kādu špakteli vai apmetumu būtu pareizāk labot šīs bojātās vietas? Pēc labošanas plānoju mājas fasādi nokrāsot. Kādu gruntskrāsu un krāsu izmantot? Vai vispār iesakāt krāsot šādu apmetumu?

3.jautājums. 1939. gadā būvēta privātmāja. Pirmā stāva grīdas segums ir krāsotas skaidu plāksnes, kas vietām ir nedaudz nobružātas, bet grīda liekas gana stabila. Kā pārliecināties, ka jāveic pilnīga grīdas nomaiņa?

4.jautājums. Vecs pagrabs, bez jumta. Sienas ir veidotas no lieliem laukakmeņiem, augstums no grīdas līdz zemes joslai 2,2m. Kādu pārsegumu virs pagraba veidot, lai uz tā pamata varētu uzstādītu koka lapeni ar stikla logiem. Pagrabstāva izmērs ir 4x5m.

5.jautājums. Mājas vannas istaba, visas sienas flīzētas, bet ir ļoti liela akustika. Ir doma griestus noklāt ar koka ēveļskaidu/cementa plāksnēm. Vai šis risinājums varētu atrisināt šo problēmu? Varbūt ir citi materiāli akustikas samazināšanai?

6.jautājums. Izbetonēti dārza mājiņas lentveida pamati, plānota 5-7cm betonēta grīda. Pirms grīdas betonēšanas plānoju izrakt melnzemi un piebērt pamatus ar dzelteno smilti. Smilts ir ierobežotā daudzumā, bet ir kaudze ar laukakmeņiem. Vai pieberamajā smiltī var likt laukakmeņus? Smilts blietēšana paredzēta ar ūdeni. Vai ziemā, pamatiem sasalstot, laukakmeņi nenāks uz augšu un pēc vairākiem gadiem nesalauzīs grīdu?

7.jautājums. Kā pareizi  pārkrāsot koka ēkas fasādi? Ēka krāsota pirms 10 gadiem. Krāsa izbalējusi un dažās vietās atlupusi. Vai notīrīt krāsu visai mājai vai to notīrīt tikai atlupušās vietās? Kādu  grunti un krāsu lietot?

8.jautājums. Ēkas jumts no Austrālijas skārda. Vietām sarūsējis. Kā attīrīt jumtu pirms krāsošanas, kādu grunti un krāsu vislabāk lietot?

9.jautājums. Mums ir bloku māja aplīmēta ar sietu. Mitrā laikā uz sienas redzamas šuvju vietas starp blokiem. Vēlējāmies uzzināt kādu krāsu, grunti lietot, lai pēc mājas krāsošanas mitrā laikā neredzētu šuvju vietas. Dekoratīvo apmetumu īsti neizskatām kā risinājumu.

10.jautājums. Kādu ventilācijas sistēmu izmantot dzīvoklī? Gaisa rekuperatoru? Air-box plastikāta loga rāmī? Vai ir citi labāki ieteikumi?