Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būveksperta padomi, kam pievērst uzmanību uzsākot vecas mājas renovāciju. Ar ko iesākt un kā paveikt pārbūves un rekonstrukcijas darbus.

1.jautājums. Ir iegādāta veca māja, kurā palikušas četras ārsienas, skurstenis. Jauns jumts. Ko darīt vispirms - mūrēt starpsienas vai betonēt grīdas? Kāda būtu pareiza darāmo darbu secība?

2.jautājums. Kā pareizais pāri grāvim uzbūvēt piemājas tiltiņu? Pašlaik ir betona notekcaurule, virsū zeme, malas no betona. Pavasarī un rudenī betons visu laiku brūk un plaisā Domājam izmantot plastmasas notekcauruli, pa virsu uzbērt šķembas, smiltis un uzlikt bruģi. Malas aplikt ar akmeņiem un javu. Vai tas ir pareizi? Tiltiņa garums 2m, augstums 1,5m. Pa tiltiņu pārvietosimies tikai ar kājām.

3.jautājums. Kādi pamati būtu piemēroti zemesgabalā ar māla grunti? Lentveida pamati ar pēdu vai pamatu plātne ar cokola siltinājumu? Mājai būs 1,5 stāvs, stāvbūve vai mūrēta no palielinātiem ķieģeļu blokiem.

4.jautājums. 4.1.Siltināšu guļbūvi ar kokšķiedras plāksnēm un iepūstu ekovati. Jautājums par karkasa izbūvi guļbūves stūrī. Kā stiprināt plāksnes stūros? Ko darīt ar pakšiem? Vai jāzāģē īsāki, lai ir kur iepūst vati?

4.2.Par otro stāvu. Šaura vieta, ja veido karkasu ar 50mm platām brusām paliek maz vietas, lai iepūstu ekovati. Varbūt var likt beramo ekovati vai ko līdzīgu?

5.jautājums. Vēlētos no speciālista saņemt ieteikumu, kuru no kokšķiedras plāksnēm izmantot lodžijas remontam? Remontam gribu izmantot tikai labākos, piemērotākos materiālus.